امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105085
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خانم امینه محمد» وزیر امور خارجه و تجارت بین‌الملل کنیا که برای شرکت در ششمین نشست کمیسیون مشترک جمهوری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خانم امینه محمد» وزیر امور خارجه و تجارت بین‌الملل کنیا که برای شرکت در ششمین نشست کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و کنیا به کشورمان سفر کرده، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و طرفین پیرامون روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی و گفت‌وگو کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور، بر گسترش مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کنیا در همه زمینه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد.

ظریف تصریح کرد: کنیا به عنوان یکی از کشورهای مهم در آفریقا، دروازه ورود به این قاره محسوب می‌شود و می‌تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای آفریقایی ایفا کند.

وزیر امور خارجه کشورمان بر تداوم رایزنی‌های سیاسی بین دو کشور در خصوص مسائل گوناگون تاکید و اضافه کرد: ایران و کنیا می‌توانند در مقابله با تروریسم و افراطی‌گری از نزدیک همکاری کنند.

«خانم امینه محمد» وزیر امور خارجه و تجارت بین‌الملل کنیا نیز در این دیدار علاقمندی این کشور برای گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد.

وی خواستار افزایش حجم روابط تجاری بین دو کشور با توجه به ظرفیت‌های ایران و کنیا شد.

وزیر امور خارجه کنیا بر اهمیت توسعه صنعت توریسم و جهانگردی بین دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها