امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105087
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خانم بورلاکو» معاون وزیر خارجه رومانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان پیرامون

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «خانم بورلاکو» معاون وزیر خارجه رومانی در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان پیرامون روابط منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌و‌گو کرد.

معاون وزیر خارجه رومانی با اشاره به نگرانی‌های این کشور از افزایش افراط گرایی و تروریسم، بر نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در ارتقای امنیت و حل مشکلات جاری در منطقه تاکید کرد و گفت: تهدیدات ناشی از تروریسم و افراط گری در خاورمیانه، نگرانی رومانی و اتحادیه اروپا را افزایش داده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزود: منطقه در شرایط بسیار حساسی به سر می‌برد و باید با کمک یکدیگر به برقراری ثبات و امنیت کمک کنیم. در این چارچوب، رومانی در نظر دارد با کشورهای مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص دیدار و رایزنی داشته باشد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، تحولات کشورهای منطقه و سیاست‌های بازیگران در این خصوص را به دقت رصد می‌کند و بر اهمیت رایزنی و تبادل نظر با طرف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای حل مسائل منطقه تاکید دارد.

وی با اشاره به اهمیت تقویت روندهای سیاسی به منظور تضعیف تفکرات افراطی و مبارزه با ترویسم افزود: روش‌های نامتعارف همچون استفاده از گروه‌های تروریستی برای تاثیرگذاری بر روندهای قانونی و دموکراتیک امری خطرناک است که باید متوقف شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها