امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105088
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف در نشست کاری با گروه سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی به تبیین سیاست خارجی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدجواد ظریف در نشست کاری با گروه سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی به تبیین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این قاره پرداخت.

ظریف در این نشست با اشاره به وجود زمینه‌های فراوان کار و همکاری در قاره آفریقا اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا نوع روابط‌مان با آفریقا رابطه‌ای عمیق، منطقی و مبتنی بر منافع طرفین و به دور از سطحی نگری باشد.

وزیر امور خارجه همچنان آمادگی خود را برای انجام سفرهای متقابل به کشورهای آفریقایی برای پیشبرد و تسریع در روند توسعه همکاری‌ها اعلام کرد.

در این دیدار تعدادی از سفرای کشورمان در حوزه آفریقا دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در خصوص روند توسعه و گسترش روابط و روند موانع فراروی مسیر توسعه روابط ایران با قاره آفریقا مطرح کردند.

پیش از این نشست نیز رضا ویسه معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رئیس جمهور با حضور در جمع سفرای کشورمان در آفریقا، توسعه همکاری با آفریقا را از اولویت‌های دولت یازدهم برشمرد و بر آمادگی دولت برای فراهم کردن تسهیلات لازم برای حضور فعال شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی کشورمان در این قاره تاکید کرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر خلاف برخی طرف‌های خارجی دیگر در تعامل خود با کشورهای آفریقایی بر اصل منافع متقابل پایبند است و آماده ارائه تجربیات و خدمات فنی و مهندسی و دستاوردهای ارزشمند خود در عرصه‌های مختلف به کشورهای آفریقایی است.

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه نیز در این نشست از تلاش‌ها و حمایت‌های معاونت راهبردی معاون اول رئیس جمهور از ستاد آفریقا قدردانی کرد.

وی آفریقا را قاره فرصت‌ها توصیف کرد و بر آمادگی وزارت امور خارجه برای همکاری با بخش‌های اقتصادی دولت برای حضور فعال بخش‌های دولتی و خصوصی و دست اندرکاران بنگاه‌های اقتصادی در بازار آفریقا در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار