امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10509
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 146
آرش فراز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص وضعیت لایحه اصلاح کار در مجلس اظهار داشت: اکنون کمیته روابط کار کمیسیون ...

آرش فراز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در خصوص وضعیت لایحه اصلاح کار در مجلس اظهار داشت: اکنون کمیته روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس مسئولیت رسیدگی و بررسی این لایحه را برعهده دارد و مسئولان آن معتقدند که به دلیل عدم دریافت نظرات کارگر و کارفرما، این لایحه نیازمند اصلاح و تعدیل است.

وی ادامه داد: این موضوع را گروه‌های کارگری و کارفرمایی نیز تأیید می‌کند و معتقدند در مفاد و متن لایحه، نظرات آنها لحاظ نشده است.

دبیرکل مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با بیان اینکه انجام مباحث تخصصی در قانون کار نیاز به جلسات سه‌جانبه دارد تصریح کرد: برخلاف موضع مجلس و نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی دولت معتقد است که نظرات شرکای خود را لحاظ کرده و این لایحه بازگشت‌پذیر نیست و باید در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی و درنهایت تصویب شود.

این فعال کارگری با تأکید بر اینکه جدای از اصلاح قانون کار و چگونگی روند آن، باید اذعان داشت سند ملی کار شایسته پیش‌نیاز این قانون است بیان داشت: این سند به عنوان الزامات و چشم‌انداز بالادستی برای قانون کار در نظر گرفته شده و در مرحله اول باید با نظر شرکای اجتماعی تهیه و تدوین شود تا الزامات مدنظر آن در قانون کار لحاظ شود.

به گفته فراز، این تناقض وجود دارد که قانون کار اصلاح شود و پس از آن سند بالادستی توسط دولت تدوین شود.

دبیرکل مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با بیان اینکه ابتدا باید سند ملی کار شایسته تنظیم شود، عنوان کرد: دولت باید در این امر تسریع ورزد تا بتوان بلاتکلیفی قانون کار را پایان داد.

وی افزود: هیچ اطلاعی از وضعیت سند ملی کار شایسته وجود ندارد در حالی که از نمایندگان دولت و مجلس این موضوع را خواستار شدیم اما تاکنون جوابی به آن داده نشده است.

وی تأکید کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تدوین این سند تأکید داشته اما معلوم نیست چرا به این موضوع توجهی نشده است.

فراز در پاسخ به این سؤال که چرا قانون کار از سوی مجلس به دولت ارجاع داده نمی‌شود، یادآور شد: مجلس معتقد است دولت باید این موضوع را قبول کند و یا اینکه باید منتظر ماند تا تکلیف این لایحه در دولت بعدی مشخص شود و اکنون نیز این لایحه در مجلس بلاتکلیف است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها