امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105103
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی در همایش سلسله مباحث کلام و اندیشه اسلامی که در محل مدرسه علمیه سلیمانیه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی در همایش سلسله مباحث کلام و اندیشه اسلامی که در محل مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به عواملی که مطرح شد بحث وجود ایمان به خدا در هشت مؤلفه اساسی معرفی و تحلیل شد.

وی افزود: عواملی که مسلمانان را در طیف‌های شیعه و سنی تکفیر می‌کردند می‌توان در چند زوایا در طول تاریخ اسلام آن‌ها را بررسی کرد.

مرجع عالیقدر شیعه بیان کرد: در عصر رسول خدا، تکفیر در سه مرحله نبوی، خلیفه سوم و امیر مومنان حضرت علی(ع) روی داد که همچنان در عصر حاضر در حال مشاهده آن هستیم.

آیت‌الله سبحانی گفت: گروهک تروریستی داعش با فعالیت‌های پلید و شیطانی‌  که در کشورهای مسلمان انجام می‌دهند، فقط خود را مسلمان می‌دانند و باقی مردم را کافر خطاب می‌کنند و بدون معیار مسلمانان را تکفیر می‌کنند.

وی بیان کرد: پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) فرمودند "نباید مردی شخص دیگری را به فتق متهم کند و به او کفر نسبت دهد" اگر چنین عملی صورت گیرد، خود آن شخص کافر است، بحث ما در این برهه از زمان این است که این جماعت زندگی مسلمانان را احاطه کرده‌اند.

مرجع عالی‌قدر شیعه با بیان اینکه گروهک داعش هدفی جز نسل‌کشی مسلمانان ندارد، عنوان کرد: این گروهک زیرساخت‌های کشورهای مسلمان را می‌خواهند نابود کنند و تا همین چند وقت پیش دیدیم که می‌خواستند سد موصل را نابود کنند و به همین دلیل چون ابزارش را نداشتند، از انجام آن صرف‌نظر کردند.

آیت‌الله سبحانی اذعان کرد: گروه‌های تروریستی و فرقه‌های نوظهوری که هدف آن‌ها تخریب و نسل‌کشی مسلمانان است، با استفاده از تخریب زیرساخت‌های اسلامی سعی بر این دارند که دوران اسلام را به 400 سال پیش برگردانند، ‌چرا که در آن دوران هیچ صنعتی موجود نبود.

مرجع عالی‌قدر شیعه عنوان کرد: همانطور که در کتاب‌ها خوانده‌اید، حضرت علی(ع) در جنگی که در آن در آستانه پیروزی بود، بحثی با موضوع قرآن بر نیزه کردن توسط سپاه عمروعاص به وجود آمد که در بطن این ماجرا کاری شیطانی بود و اگر این جریانات اتفاق نمی‌افتاد در این برهه از زمان دیگر جمعیت اموی‌ها و عباسی‌ها وجود نداشتند و تاریخ و حوادث دوران صدر اسلام به بعد به شکلی زیباتر دنبال می‌شد.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه تمام بدبختی‌های دنیای اسلام سرچشمه گرفته شده از تکفیری‌ها خاطر نشان کرد:‌این تکفیری‌ها برای خودشان معین می‌کنند و مسلمانان را ذبح می‌کنند و این عملی شیطانی است.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات دیگری که در عراق و سوریه سرو صدای زیادی به پا کرد و اقدامات پلید این گروهک تروریستی را نمایان کرد جهاد نکاح بود، این عمل در ابتدا توسط آمریکایی‌ها در دنیا باب شد، ماجرا از این قرار بود که در جنگ ویتنام آمریکایی‌ها زنان روسی را با هواپیما به مناطق جنگی می‌فرستادند تا در اختیار سربازان آمریکایی قرار بگیرند.

آیت‌الله سبحانی اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش نه شیعه است و نه سنی و با عوامل خارجی تشکیل شده است که نام اسلام را یدک می‌کشد و هدف آنان به جان انداختن مسلمانان در سراسر جهان است.
انتهای پیام/70005/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار