امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10515
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، محققان دانشگاه النویز در Urbana-Champaign موفق به ساخت ابزاری برای گوشی هوشمند آیفون شده‌اند که از دوربین ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، محققان دانشگاه النویز در Urbana-Champaign موفق به ساخت ابزاری برای گوشی هوشمند آیفون شده‌اند که از دوربین داخلی گوشی هوشمند و توان پردازشی آن به عنوان یک حسگر زیستی استفاده می‌کند تا از این طریق به تشخیص مواد آلاینده، پروتئین‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و دیگر ملکول‌ها بپردازد.

در اختیار داشتن چنین حسگر زیستی حساس به پزشکان و محققان کمک خواهد کرد بتوانند از ترکیبات آب‌های زمینی استفاده کنند، اطلاعات گیرنده ماهواره‌ای GPS روی گوشی را با اطلاعات حسگر زیستی تطبیق دهند تا بتوانند از این طریق مناطق شیوع پاتوژن‌ها را نمایان کنند یا آزمایش‌ها فوری و ارزان  پزشکی را در کلینیک‌ها انجام دهند و در کنار آن بتوانند بر فرآیند مصرف غذا و چرخه عرضه آن نظارت داشته باشند.

"رایان کانینگهام"(Brian Cunningham) مدیر این گروه تحقیقاتی و یکی از پروفسورهای رشته الکتریک و مهندسی رایانه در دانشگاه النویز در این خصوص گفت: «ما بسیار راغب هستیم ابزارهایی ارایه دهیم که به کمک آن‌ها بتوان در خارج از آزمایشگاه هم تشخیص‌های زیست محیطی را انجام داد».

وی گفت: «گوشی‌های هوشمند این روزها تاثیر زیادی بر جامعه دارند. روشی که ما به واسطه آن اطلاعات را دریافت می‌کنیم، روشی است که از آن طریق ارتباطات خود را برقرار می‌سازیم. این ابزارهای ارتباطی قابلیت‌های فراوانی دارند که می‌توان از آن‌ها در زمینه پزشکی هم استفاده کرد».
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها