امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105152
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از سنندج، سیدعلی موسوی چهارشنبه شب در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از سنندج، سیدعلی موسوی چهارشنبه شب در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در اداره‌کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های متنوع و زیادی در حوزه دفاع مقدس در دستور کار صدا و سیمای مرکز استان قرار گرفته است.

به گفته وی، فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک گنجینه گرانبها و ارزشمند است که باید با اتخاذ تدابیر و برگزاری ویژه‌برنامه‌های مختلف به یک فرهنگ ماندگار در جامعه تبدیل شود.

معاون سیمای صدا و سیمای مرکز کردستان با اشاره به نام‌گذاری سال با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی افزود: اگر این روحیه جهادی را در هر حوزه و برنامه‌ای مد نظر و سرلوحه کار قرار دهیم، توفیقات ما قطعی خواهد بود.

موسوی‌ تصریح کرد: در بحث انتقال ارزش‌ها و ایثارگری‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده باید با یک عزم و مدیریت جهادی و تعامل و هماهنگی جلو برویم تا شاهد تاثیرات مثبت و تحقق اهداف در این حوزه باشیم.

وی گفت: باید ارزش‌های دفاع مقدس به ویژه نقش وحدت در تحقق این پیروزی بزرگ را به شیوه‌های هنرمندانه و بسیار ظریف برای جامعه به ویژه نسل‌های آینده انتقال داد و با این کار جامعه را در برابر تهدیدات دشمنان بیمه کرد.

معاون سیمای صدا و سیمای مرکز کردستان افزود: انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و پرداختن به زوایای پرافتخار تاریخ سراسر حماسه هشت سال جنگ تحمیلی بهترین بستر برای نشان دادن اقتدار و سرآفرازی این ملت آزاده به جهانیان است.

موسوی‌ در ادامه به تغییر تاکتیک دشمن از جنگ سخت به جنگ نرم اشاره کرد و بیان داشت: انتقال ارزش‌ها و سرمایه‌های معنوی که در هشت سال دفاع مقدس به دست آمده، بهترین راهکار برای مقابله با هجمه‌های نرم دشمنان است.

به گفته وی، پرداختن به نقش مردم و اقدامات خودجوشی که از سوی مردم عادی برای دفاع از کشور و حمایت از رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی می‌شد نیازی ضروری است که باید از سوی متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.

مسئول بسیج صدا و سیمای مرکز کردستان با بیان اینکه بخش زیادی از برنامه‌های صدا و سیمای استان به این موضوعات می‌پردازد، خاطرنشان کرد: تهیه و ساخت چند ویژه‌برنامه به منظور معرفی هرچه بیشتر جلوه‌های ارزشی هشت سال جنگ تحمیلی در دستور کار صدا و سیمای استان قرار گرفته است.

موسوی‌ افزود: دعوت از فرماندهان دوران هشت سال جنگ تحمیلی و تبیین نقش مادران و در مجموع جامعه زنان در پیروزی دفاع مقدس از جمله مباحثی است که در قالب برنامه‌های مختلف به آن پرداخته خواهد شد.

به گفته وی، پیش‌بینی برای دعوت از کارگردان‌های مطرحی که در حوزه دفاع مقدس آثار ملی برجسته و مشهوری دارند را از دیگر برنامه‌های صدا و سیمای استان هم‌زمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در این جلسه به بیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس یک تاریخ پرافتخار و سکه‌ای ناب با دو روی ارزشمند است، اظهار کرد: یک سمت این سکه ایثارگری‌ها و رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان، ایثارگران، شهدا، آزادگان و جانبازان سربلند و سرافراز کشور است و حضور پویا و فعال مردم در پشت جبهه‌‌ها برای حمایت از رزمندگان و حتی گاهی مقابله رو در رو با دشمنان روی دیگر این سکه ارزشمند است.

موسوی بیان داشت: بازخوانی و به عرصه آوردن این حماسه‌ها و حضور مردمی و نقش آنها در پیروزی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس به عنوان امر ضروری باید در دستور کار قرار گرفته و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید به فراخور توان خود به این موضوع بپردازند.
انتهای پیام/79002/گ۴۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها