امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105163
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 146
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، علی‌اکبر پورفتح‌الله صبح امروز در جلسه مشترک مسئولان شهرستان سبزوار و مدیرعامل سازمان انتقال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، علی‌اکبر پورفتح‌الله صبح امروز در جلسه مشترک مسئولان شهرستان سبزوار و مدیرعامل سازمان انتقال خون که در محل سازمان نظام پزشکی سبزوار برگزار شد، با بیان اینکه جشن 40 سالگی اهدای خون در ایران در شهریور ماه جاری برگزار می‌شود اظهار کرد: در چهلمین سال تاسیس سازمان انتقال خون جشنی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه سازمان انتقال خون در زمینه افزایش امید به زندگی بیماران هموفیلی و تالاسمی به دستاوردهای مهمی دست یافته است، تصریح کرد: امید به زندگی این بیماران از 10 سال به بیش از 50 سال افزایش یافته که این دستاورد مهمی در حوزه سلامت است.

وی با بیان اینکه ایران از کشورهای پیشتاز در حوزه اهدای خون داوطلبانه در جهان است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بیش از هفت سال است که به این برنامه پیوسته و بر اساس برنامه‌ریزی سازمان بهداشت جهانی تا سال 2020 اهدای خون داوطلبانه باید در سطح کشورهای جهان فراگیر شود.

پورفتح‌الله با بیان اینکه اهدای خون منشا تحولات اجتماعی و بشر دوستانه در جامعه است، یادآور شد: اهداکنندگان در حقیقت ایثارگران عرصه نجات انسان‌ها هستند و می‌توانند چهره جامعه را نیز در حوزه اخلاق‌مداری تغییر دهند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه اهداکنندگان خون عمل‌گرا هستند، گفت: این افراد با روحیه ایثارگرانه‌ای که دارند می‌توانند سبک زندگی افراد را نیز تغییر دهند و تعهدگرایی و وفاداری را در میان خانواده‌ها تبلیغ کنند.

وی با بیان اینکه امروز بحث چرخه دوم انتقال خون در کشور مطرح است، ادامه داد: آنچه که در کشور ما وجود دارد وجود خلا چرخه دوم انتقال خون در کشور است که در هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان انتقال خون و نظام پزشکی برای تدوین دستورالعمل‌های مصرف خون و فرآورده‌های خونی بسته شده است.

پورفتح‌الله با بیان اینکه چرخه دوم انتقال خون در کشور ما معیوب است، اظهار کرد: ما تولیدکننده محصولات خونی هستیم، مصرف این محصول و جایگاه مصرف در دانشگاه‌های علوم پزشکی در این دستورالعمل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امروز سازمان انتقال خون در حوزه تامین خون بیمارستان‌ها و بیماران تصادفی نیازمند در حقیقت یک فعالیت امدادی انجام می‌دهد، عنوان کرد: موقعیت جغرافیایی سبزوار و عبور زائران حضرت رضا(ع) از محورهای مواصلاتی این شهرستان سبب شده تا مجموعه انتقال خون این شهر بتواند مدیریت بحران خوبی را در حوادث، سوانح و نیاز بیمارستان‌ها با تامین گروه‌های خونی مورد نیاز داشته باشد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه شهرستان سبزوار مدل خوبی در حوزه چرخه دوم انتقال خون داشته است، یادآور شد: باید به این شهرستان توجه ویژه‌ای شود و رفع نیازهای آن در دستور کار سازمان استان قرار گیرد تا بتواند به ماموریت خود در حوزه تامین خون شهرستان‌های اطراف و مشهد ایفای نقش کند.

رئیس سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه در شهریور ماه جاری دیپلم طب انتقال خون توسط موسسه آموزش عالی انتقال خون و دانشگاه پاریس فرانسه ارائه می‌شود، گفت: متاسفانه متخصصان به مسئله خون و طب انتقال خون توجه کمتری دارند.

وی ادامه داد: با استقرار مشاوران انتقال خون در بیمارستان‌ها نیز بخشی از کار همکارانمان در سازمان انتقال خون کاهش می‌یابد.

پورفتح‌الله در ارتباط با ساختمان پایگاه انتقال خون سبزوار نیز گفت: امیدواریم با تامین اعتبارات از سوی شهرستان، سازمان انتقال خون، دانشگاه علوم پزشکی و خیران شاهد احداث این ساختمان در سال آینده باشیم.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه کلنگ احداث ساختمان جدید سازمان انتقال خون سبزوار توسط رئیس این سازمان به زمین خورد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا پزشک مورد نیاز پایگاه انتقال خون سبزوار با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان تامین و تجهیزات مورد نیاز پایگاه نیز تا سقف 200 میلیون تومان تهیه شود.
انتهای پیام/70005/ع40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها