امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105172
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی ارتش سوریه درحالی در جنوب این کشور برای مقابله با گروه‌های تروریستی وابسته ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، عملیات نظامی ارتش سوریه درحالی در جنوب این کشور برای مقابله با گروه‌های تروریستی وابسته به «جبهه النصره» در نزدیکی نوار مرزی بین سوریه و سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد که از سوی دیگر رژیم صهیونیستی نیز همچنان به ارائه حمایت‌های کامل لجستیکی از این گروه‌ها ادامه می‌دهد.

در جدیدترین تحولات میدانی این منطقه از سوریه، نیروی هوایی این کشور در 12 عملیات انبارهای تجهیزاتی و مواضع و مقرهای دو گروه تروریستی ارتش آزاد و جبهه النصره را در شهرهای انخل،‌ نوى و عتمان در الریف شمال غربی استان درعا هدف قرار داد و منهدم کرد و ده‌ها تروریست وابسته به این دو گروه را به هلاکت رساند.

منابع میدانی سوری در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کردند: در عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه در هدف قرار دادن محور شرقی شهر «نوی» شمار زیادی از عناصر جبهه النصره و گروه تروریستی موسوم به «گردان آزادگان نوی» به هلاکت رسیدند.

عملیات نیروی ارتش سوریه همچنین مواضع گروه‌های مسلح و مقرهای آنها در شهرک «صیدا» و مقر «لشکر 38» ارتش سوریه که در تصرف این گروه‌هاست و در نزدیکی شهرک «الغاریه» غربی قرار دارد، را نیز در برگرفت.

اما در خصوص عقب نشینی ارتش سوریه از مقر لشکر 38 منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که این اقدام با دو هدف  و براساس استراتژی ارتش سوریه صورت گرفت، اول عدم قرار گرفتن نیروهای ارتش سوریه در محاصره عناصر جبهه النصره و دوم فریب جبهه النصره و گروه‌های هم پیمان با آن در پیروزی‌هایی که به ظاهر به دست آورده و آنها را اشاعه می‌دهد، تا پس از آن ارتش سوریه برای پیاده کردن اهداف خود در منطقه وارد عمل شود.

به گفته منابع ویژه میدانی سوری، عملیات اخیر ارتش سوریه که پس از کسب اطلاعات دقیق میدانی و امنیتی انجام شد، علاوه بر اینکه موجب هلاکت ده‌ها تروریست جبهه النصره با تابعیت‌های غیر سوری شد، انهدام تعداد زیادی خودروهای مجهز به تیربارهای سنگین و سکوهای پرتاب موشک و خمپاره این گروه‌ها در محور غرب شهرک «الحاره» در ریف شمال غربی درعا و در جوار شهرک‌های ریف شرقی القنیطره را هم درپی داشت،‌ به گونه‌ای که در یکی از عملیات‌های ارتش سوریه در این منطقه یک گروه تروریستی غیر سوری با تمام عناصرش به هلاکت رسیدند.

در همین راستا یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق خاطر نشان کرد: یگان‌های ارتش سوریه استحکامات جبهه النصره در شهرک‌های تل شهاب و الیادوده و عتمان و شهر الشیخ مسکین را نیز منهدم کرد.

اهمیت استراتژیک ریف غربی و شمال غربی استان ریف درعا در این نهفته است که این منطقه در نزدیکی نوار مرزی بین سوریه و سرزمین‌های اشغالی قرار دارد و رژیم صهیونیستی از گروه‌های فعال در این منطقه حمایت لجستیکی کامل به عمل می‌آورد و نقل و انتقال آنها به داخل اراضی سوری و خارج آن تسهیل می‌کند و این ملزم می‌کند که ارتش سوریه حاکمیت و سیطره خود بر ریف غربی و شمالی این استان را اعمال کند، چراکه این اعمال حاکمیت تامین مناطق شرقی ریف درعا که هم مرز با مرزهای اردن است، را درپی دارد.

براساس اطلاعات دقیق و موثق به دست آمده، عملیاتی که ارتش سوریه با کمک نیروی هوایی و توپخانه در ریف غربی درعا و به موازات آن در ریف شرقی استان از چند روز پیش آغاز کرده، گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره را از شرق و غرب در منگنه قرار داده که رهاورد آن واداشتن این گروه به عقب نشینی به سمت مرزهای اردن است.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها