امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105173
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 26
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی با حضور سردار حسین دهقان ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، خطوط تولیدی باتری‌های پیشرفته روی-نقره و صنعت تولید مواد اولیه پودر و اکسید نقره در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افتتاح و به بهره برداری رسید.
در جریان افتتاح این خطوط تولیدی، سردار دهقان طی سخنانی با گرامی داشت 31 مرداد روز صنعت دفاعی گفت: امروز از تجمیع فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی، زنجیره ذخیره سازمان های پیشرفته نظامی شامل صنایع باتری های حرارتی، باتری های سرب اسیدی رزرو و روی-نقره طی یک فرایند برنامه ریزی شده کامل شد.
وزیر دفاع افزود: با افتتاح این خطوط، توانمندی‌های لازم به منظور طراحی های پیشرفته محصولات و خودکفایی مواد اولیه مورد استفاده در سامانه های دفاعی شامل حوزه های موشکی، هوایی، دریایی و زمینی برای تقویت توان بازدارندگی دفاعی حاصل شد.
دهقان با بیان اینکه در این دو  خط تولیدی، دفاتر طراحی، دانش های فنی پیشرفته در حوزه های سنتز مواد، الکتروشیمی، مکانیک، الکترونیک و روزآمدترین ماشین آلات و تجهیزات تولید و تست برای انواع محصولات با ظرفیت های مختلف به کار گرفته شده است، تصریح کرد: با این امکانات تمامی نیازهای دفاعی نیروهای مسلح در حوزه ذخیره سازی انرژی در مقیاس انبوه و طرح‌های توسعه آتی سامانه‌های دفاعی تامین می‌شود.
وی در ادامه گفت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی با رویکرد مدیریت جهادی، استفاده بهینه از امکانات موجود و به کارگیری ظرفیت های علمی و فناورانه در مجموعه صنایع دفاعی و مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در سطح ملی‌، گام های بلندی در بی اثر کردن تحریم ها و خوداتکایی صنعتی برداشته شد.
وزیر دفاع در پایان با تشکر و قدردانی از متخصصان زبده و کارآمد صنایع دفاعی در بخش های مختلف خاطرنشان کرد: صنایع دفاعی وزارت دفاع با فرهنگ، کار و مدیریت جهادی ضمن تقویت اقتدار ملی و استحکام بنیه دفاعی پشتوانه ی پیشرفت  کشور در سایر بخش ها هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار