امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105182
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۲
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار سیاسیی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در تجمع اعلام همبستگی ائمه جمعه جماعات، علما،

به گزارش خبرنگار سیاسیی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله موحدی‌کرمانی امام جمعه موقت تهران در تجمع اعلام همبستگی ائمه جمعه جماعات، علما، طلاب و مبلغین تهران با مسلمانان مظلوم و محکومیت تخریب مساجد که صبح امروز در میدان فلسطین برگزار شد، اظهار داشت: تجمع باشکوه روحانیت امروز با هدفت ابراز تنفر و انزجار از جانیان جهانی که به هیچ ارزشی وقعی نمی‌نهند و با همه فضیلت‌های انسانی می‌جنگند؛ آنان که مسجدالاقصی را به آتش می‌کشند.

وی افزود: ما همچنین در اینجا جمع شدیم تا از رژیم صهیونیستی این جنایتکار جهانی که به هیچ چیز رحم نمی‌کند و اصلا انسانیتی در خود احساس نمی‌کند و در غزه فاجعه آفریده است ابراز تنفر کنیم.

موحدی‌کرمانی ادامه داد: عزیزانی که در غزه مورد ظلم و ستم هستند بدانند خداوند وعده داده که پیروز خواهند شد البته شرط آن این است که با ستمگران بجنگند. عزیزان مظلوم غزه بدانند خدا با آنهاست و آنها را یاری می‌کند. حرکت آنها حرکت حیات طیبه است و دشمنان‌شان با یک حرکت محکم از ناحیه مؤمنین نابود خواهند شد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: مردم مظلوم غزه بدانند که در مقام دفاع هستند و دفاع جایگاه عظیمی در اسلام دارد و دشمن می‌خواهد آنها را از دین شان جدا کند اما آنها وظیفه دارند بایستند و مقاومت کنند.

موحدی‌کرمانی گفت: مردم غزه در حال دفاع از دین، شرف و کرامت انسانی هستند و حرکت‌شان جهاد فی‌سبیل‌الله است. از سوی دیگر امید پیروزی در غزه وجود دارد و می‌دانیم روحیه در جنگ بسیار موثر است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند یاور مردم مظلوم غزه است و آنها پیروز خواهند شد. البته ارتباط‌شان با خدا نباید یک لحظه هم قطع شود. در این جنگ هر دو می‌کشند اما دشمنان مرگ را نیستی، شکست و پوچی می‌دانند و مسلمانان با این تفکر می‌جنگند که یا دشمنان را می‌کشند و پیروز می‌شوند و یا شهید می‌شوند و به سعادت ابدی می‌رسند لذا مسلمانان باید محکم در برابر دشمنان بایستند و با روحیه بجنگند و پیروزی از آن آنهاست.

موحدی‌کرمانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مردم مظلوم غزه با حرکت‌شان در تمام مبارزات انبیاء و اولیاء الهی شریک خواهند بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وظیفه مسلمین و سران جهان اسلام در خصوص مردم غزه اظهار داشت: عربستان و سران آن و کشورهای حمایت کننده از داعش و اسرائیل بدانند که اگر از غزه حمایت نکنند نه تنها مسلمان نیستند بلکه انسان هم نیستند.

موحدی‌کرمانی همچنین با اشاره به موضوع آتش‌بس در غزه گفت:‌ قرآن می‌گوید اگر واقعا راست گفته‌اند و دست از جنگ کشیده‌آند شما هم دست از جنگ بکشید اما آیا واقعا آنها راست می‌گویند باید مراقب بود زیرا دشمن، دشمن است و به دنبال منافع خود می‌رود و چه بسا پیشنهاد آتش‌بس می کنند تا برای حمله بیشتر و غافلگیری فلسطینی‌ها آماده شوند لذا آنها باید آتش‌بسی را بپذیرند که صددرصد دشمنشان تسلیم شده باشد و در این خواست راست بگوید نه اینکه در کنار آتش‌بس بخواهد فلسطینی‌ها را خلع سلاح کند و پس از آن هر وقت خواست به آنها حمله و قتل عام‌شان کند.

وی با اشاره به سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی اظهار داشت: این عمل با وقاحت در 45 سال پیش رخ داد و در طی این سال‌ها متأسفانه 200 مسجد تخریب شده، چندین مسجد تبدیل به معبد، کنیسه و کلیسا شده، 1200 مسجد تبدیل به کافه و میخانه شده و ده‌ها مسجد تبدیل به محل نگهداری حیوانات که متأسفانه این اقدامات در بحرین، فلسطین، سوریه، عراق و ... رخ داده است.

وی افزود: از طرف دیگر تکفیری‌ها بیش از 50 مسجد، کلیسا و ... را نابود کرده‌اند و می‌خواهند این مکان‌ها را از حالت اسلامی خارج کنند لذا جهان اسلام و سران کشورهای به اسم اسلامی بیدار شوند و به وظیفه خودشان عمل کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها