امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10520
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 108
کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی مهارت 2013 در کشور آلمان اظهار داشت: این مسابقات ...

کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی مهارت 2013 در کشور آلمان اظهار داشت: این مسابقات از 5 تیرماه سال جاری در شهر لایبزیک آلمان برگزار می‌شود و تیم کشورمان در این مسابقات و در رشته‌های مختلف حضور خواهد داشت.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه اکنون نفرات رقابت کننده کشور در رشته‌های تعیین شده‌اند، گفت: این تیم متشکل از 16 شرکت‌کننده در 13 تیم در اردوی تخصصی آماده سازی حضور دارند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: رقابت‌کنندگان مهارتی کشور از میان نفرات برگزیده 10 استان کشور هستند و اکنون استان گیلان و مازندران بیشترین نفرات را در اردوی آمادگی دارند.

به گفته پرند، حضور در 12 رشته مهارتی در مسابقات جهانی آلمان نهایی شده و فقط در رشته CNC تیم کشورمان تحریم شده است که البته برای این رشته‌ هم در حال رایزنی به منظور رفع تحریم هستیم.

وی تاکید کرد: در رشته فناوری اطلاعات نیز رقابت کننده ایران تحریم شده بود که با تلاش‌های مستمر و رایزنی‌های مختلف با نهادهای بین المللی و دستگاه‌های داخلی موفق به حضور در این رشته شدیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یادآور شد: به دلیل اینکه در رشته مکانیک امکانات و تجهیزات لازم برای حضور قدرتمند در مسابقات وجود نداشت و ماشین‌های موجود در این مسابقات در کشور وجود ندارد تیم مکانیک به اردوی یک هفته‌ای ترکیه اعزام شده است.

پرند با بیان اینکه مسابقات در 4 روز برگزار می شود، تصریح کرد: با روندی که در بین اعضای تیم مهارتی کشور وجود دارد امیدواریم بتوان رتبه ایران را از جایگاه ششم جهان ارتقا داد و همه شرکت‌کنندگان حداق بتوانند دیپلم افتخار در رشته‌های مختلف را کسب کنند.

به گزارش فارس اسامی و رشته‌های این مسابقات به شرح زیر است و از میان این افراد، نمایندگان کشور برای حضور در مسابقات آلمان در پایان اردی آمادگی نهایی می‌شود.
 


انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها