امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105206
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «رأی‌ الیوم»، علیرغم مشغله رژیم صهیونیستی برای ادامه حمله به نوار غزه و موج ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «رأی‌ الیوم»، علیرغم مشغله رژیم صهیونیستی برای ادامه حمله به نوار غزه و موج انتقاداتی که متوجه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم است، رژیم صهیونیستی هیچگاه از هراس و نگرانی درباره درگیری احتمالی در جبهه شمالی هم‌مرز با لبنان به دور نبوده و هموار از آن بیم داشته‌ است.

در زمانی‌ که «آویگدور لیبرمن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی و «عوزی لاندار» وزیر گردشگری این رژیم نتانیاهو را به وارد شدن به جنگ فرسایشی در نوار غره متهم کردند و از وی خواستند اقدامی جدی علیه حماس انجام دهد این رژیم همزمان، تحولات مرزهای شمالی را نیز دنبال می‌کرد. در همین راستا پایگاه صهیونیستی «عنیان مرکازی» به نقل از یک مقام نظامی رژیم صهیونیستی نوشت که احتمال جنگ سوم این رژیم با لبنان بعید نیست.

تحلیلگران نظامی روزنامه «هاآرتص» احتمال می‌دهند که جنگ سوم رژیم صهیونیستی با لبنان در سال آینده باشد و «بنی گانتز»رئیس ستاد مشترک ارتش که به عنوان یک افسر جوان در جنگ اول با لبنان حضور داشت باری دیگر در این جنگ شرکت خواهد کرد ، بر اساس ادعای گزارش‌های خبری اسرائیلی، احتمال جنگ سوم لبنان تا قبل از مدت پایان ریاست گانتز در اوایل سال آینده بسیار قوی است.

یکی از ژنرالهای ارتش رژیم صهیونیستی در همین راستا گفت که جنگ احتمالی شامل عملیات زمینی نیز خواهد بود صدها نظامی اسرائیلی در آن کشته و زخمی خواهند شد و رژیم صهیونیستی از خلال آن به دنبال استفاده از اطلاعات برای ترور «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و وارد شدن در جنگ مانند یک عکس‌العمل خواهد بود.

«یوسی میلمان» تحلیلگر اسرائیلی در این خصوص گفت: بعید است که حزب‌الله در این جنگ از اسلحه‌های غیر عادی مانند سلاح‌های شیمیایی استفاده کند اما بر اساس اطلاعات به دست آمده ایران حزب‌الله را در اینگونه سلاح‌های غیر عادی یاری خواهد کرد. گفته‌های میلمان پس از انتشار گزارش موسسه اسرائیلی « The Israel Project» ایراد شد در گزارش این موسسه آمده بود که حزب‌الله بیش از صد هزار موشک دارد که در مرزهای لبنان و تل‌آویو انبار کرده است.

همچنین بر اساس گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ، حزب‌الله از یک زرادخانه موشکی مجهز در مناطق دیگر لبنان برخوردار است و رژیم صهیونیستی از نقش پررنگ ایران در امدادرسانی به لبنان وحشت دارند و دیدارهای مقامات سیاسی و نظامی این دو کشور باعث نگرانی این رژیم شده است.

بر اساس این گزارش، حزب‌الله بر موشک‌های دوربرد و غیره از 3 طریق دست یافته است: دریایی، زمینی و از طریق مرزهای سوریه ، و ایران و حزب‌الله یکی از دو تجهیز کننده اصلی این حزب به موشک هستند و علاوه بر این حزب‌الله از موشکهای ساخت روسیه نیز برخوردار است.

رژیم صهیونیستی مدعی است که حزب‌الله موشکهای خود را در اتاق‌های زیرزمینی و ساختمانهایی در میان شهروندان پنهان کرده است و از ساختمان‌های عمومی به عنوان برجهای مراقبت استفاده می‌کند و به نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان اجازه ورود به اماکن خاصی داده نمی‌شود و آنها نمی‌توانند قاچاق اسلحه را رصد کنند.

در همین راستا پایگاه صهیوینستی «میداع» به نقل از مقامات بلندپایه اسرائیلی نوشت که در صورت وقوع جنگی جدید میان لبنان و رژیم صهیونیستی ، ارتش این رژیم با مسائلی جدید مانند ضد هوایی و سلاح دریایی لبنان روبرو خواهد شد موضوعاتی که در جنگ‌های قبلی آنها را ندیده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها