امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105217
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «سی بی اس نیوز»، بعدازظهر روز چهارشنبه به وقت محلی، معترضان به قتل «مایکل براون» نوجوان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «سی بی اس نیوز»، بعدازظهر روز چهارشنبه به وقت محلی، معترضان به قتل «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست آمریکایی که حدود 12 روز پیش در حالیکه غیرمسلح بود توسط مأموران پلیس کشته شد، بدون توجه به هوای ابری و در حالیکه صدای رعد و برق به گوش می‌رسید به خیابان‌های «فرگوسن» آمدند و به رفتار تبعیض آمیز پلیس آمریکا اعتراض کردند.

 

وقتی معترضان در خیابان های شهر تظاهرات می‌کردند، صدای رعد و برق به گوش می‌رسید و نور آن آسمان را روشن کرده بود و باران نیز می‌بارید.

پلیس نیز در مقابل معترضان گارد گرفته بود اما امروز اونیفورم‌های معمولی به تن داشتند و دیگر جلیقه‌های زرهی خود را بر تن نداشتند.

«ران جانسون» مسوول گشت بزرگراه ایالت میسوری که مسولیت حفظ امنیت در فرگوسن را در یک هفته اخیر برعهده داشته است، اوایل امروز، پنجشنبه به خبرنگاران اعلام کرد که 6 نفر در تظاهرات دستگیر شدند.

تنش‌ها در حومه «سنت لوئیس» از زمانی تشدید شد که یک افسر پلیس سفید‌پوست به مایکل براون غیرمسلح در 9 آگوست تیراندازی کرد و او را کشت.

با اینحال پلیس از تظاهرات شب گذشته راضی بودند و معتقد بود که در مقایسه با چند روز گذشته از شدت آن کاهش یافته است و گفت که از گاز اشک‌آور استفاده نکرده است. این در حالی است که در یک هفته اخیر بیش از 40 نفر در جریان ناآرامی‌ها در فرگوسن بازداشت شده‌اند.

جانسون تصریح کرد که سفر روز چهارشنبه «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا به فرگوسن موجب شد که به معترضان اجازه دهد صدایشان شنیده شود.

هولدر به معترضان گفت که در زمانهای گذشته، افسران پلیس او را به دلیل نژادش متوقف کردند و به آنها اطمینان داد که در خصوص مرگ براون تحقیقات به عمل می‌آید.

بر اساس این گزارش، دادستان کل آمریکا به معترضان گفت که درک می‌کند که به چه دلیل بسیاری از سیاهپوستان آمریکایی به پلیس اعتماد ندارند و خودش چنین حس نفرت از پلیس را تجربه کرده است و گفت دو مرتبه در نیوجرسی، مأموران پلیس او را متوقف کرده اند و او را متهم کرده‌اند که سرعت بالا داشته است و خودروی او را مورد بازرسی کردند و صندوق عقب و زیر صندلی‌ها را نیز جستجو کردند.

هولدر در حین نشستی در دانشکده جامعه سنت لوئیس در خصوص این تجربه تلخ خود گفت: من به یادمی‌آورم که این رفتار تا چه اندازه تحقیرآمیز بود و من تا چه اندازه عصبی شدم و تا چه اندازه این رفتار بر روی من تأثیر گذاشت.

مأموران پلیس آمریکا در این چند روز تظاهرات، با معترضان که در آرامش تظاهرات برپا کرده بودند، رفتار بسیار خشنی داشت و به سمت آنها گاز اشک‌آور پرتاب می‌کرد و از جنگ‌افزارهای میدان جنگ علیه آنها استفاده می‌کرد. روز چهارشنبه پلیس میسوری تحت فشار افکار عمومی اعلام کرد افسری که به سمت معترضان سلاح گرم نیمه خودکار نشانه رفته بود و آنها را تهدید به قتل کرده بود را از کار معلق کرد.

پلیس بعد از آن این افسر خود را معلق کرد که یکی از معترضان این صحنه را فیلمبرداری کرده بود و آن را در صفحه یوتیوب قرار داده بود.

مراسم تدفین براون روز دوشنبه هفته آینده در سنت لوئیس برگزار می‌شود. هولدر اعلام کرد که دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرده است تا تغییراتی را در دسته‌بندی حقوق مدنی وزارت دادگستری به وجود‌آورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها