امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10522
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 140
مجید نامجو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:برای فعال شدن بخش خصوصی در زمینه صادرات برق دوستان و ...

مجید نامجو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزود:برای فعال شدن بخش خصوصی در زمینه صادرات برق دوستان و همکاران از ماهها قبل بر روی این موضوع کار کارشناسی انجام دادند و در نهایت آیین نامه ای در این خصوص به تصویب رسید.

وی ادامه داد: قوانین زیادی وجود دارد که صادرات برق را از نظر قانونی به وزارت نیرو تکلیف کرده است، بنابراین صنعت برق باید شرایط خود را شفاف و روشن بیان کند.

نامجو خاطر نشان کرد:در حال حاضر دولت به تنهایی اقدام به صادرات برق می کند و بخش خصوصی به ان شکل در این کار دخالتی نداشته است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در آئین‌نامه‌ صادرات برق توسط بخش خصوصی در نظر گرفته شده این است که بخش خصوصی برای صادرات برق تشویق شود پس سعی شده تا دولت خود را از جرگه قیمت‌گذاری‌ صادرات برق خارج ‌کند.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: وظیفه وزارت نیرو این خواهد شد که به عنوان فردی که این برق را انتقال و ترانزیت می‌دهد مطرح ‌شود و آن وقت از این ترانزیت مبلغ ناچیزی از بخش خصوصی به عنوان اینکه از شبکه برق دولتی استفاده می‌کند دریافت کند.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی می تواند در فاز نخست، 25 درصد برق تولیدی و در فاز دوم 50 درصد تولید خود را صادر کند و وزارت نیرو تنها مبلغی را به عنوان هزینه انتقال از این بخش بگیرد.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها