امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105221
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، الهام امین‌زاده عصر امروز در گردهمایی معاونان حقوقی دستگاه‌های اجرایی اردبیل اظهار کرد: ما ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، الهام امین‌زاده عصر امروز در گردهمایی معاونان حقوقی دستگاه‌های اجرایی اردبیل اظهار کرد: ما براساس رویه‌ متفاوتی که در دولت یازدهم به کار گرفته‌ایم، تلاشمان بر این است تا در یک فضای آرام و به دور از تنش خدمات دستگاه‌های مختلف انجام شود و تاکیدمان بر سامان دادن و قانون‌گذاری و قانونمند کردن اقدامات و برنامه‌هاست.

وی با یادآوری اینکه این قانون جدید نه تنها بار مالی و برخی تنگناها را به وجود نمی‌آورد بلکه اجرایی شدن این طرح‌ها دستگاه‌ها را ملزم می‌کند که پیش از تقدیم لایحه قوانین پیشین، برخی ضعف‌ها و نقص‌های آن را برطرف کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: با تفویض اختیار از سوی مقام معظم رهبری به مجمع تشخیص مصلحت نظام تطبیق قوانین انجام می‌شود که این خود بهترین راه در کاستن قوانین موازی و برخی تناقض‌ها در این زمینه است.

امین‌زاده سامان دادن به نحوه قانون‌گذاری در کشور را با رویکردی مناسب یادآور شد و افزود: الزام‌آور بودن این سیاست از سوی رئیس جمهور مورد تاکید قرار گرفته و در صورت ابلاغ تغییر بزرگی در عرصه حقوقی کشور اتفاق می‌افتد.

وی پرهیز از مچ‌گیری‌ها و نادیده گرفتن قوانین کارآمد و رویه‌های اصلاحی را یادآور شد و بیان کرد: نه تنها مچ‌گیری به بازگشت حقوق دولت به بیت‌المال منجر نشده بلکه بهتر است از شیوه‌های پیشگیرانه استفاده کنیم.

امین‌ِزاده با ابراز خرسندی از تشکیل شورای هماهنگی دستگاه‌های حقوقی در استان‌ها اضافه کرد: در استان اردبیل جلسات این شورا تشکیل شده و در سایه آن میزان پرونده‌های تشکیل شده بین دستگاه‌های اداری به حداقل رسیده است.

وی از تغییر یا حذف قوانین مزاحم کسب و کار نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: باید شرایطی فراهم آید تا اهالی استان که در سایر مناطق به سر می‌برند به اردبیل آمده و برای سرمایه‌گذاری در این استان تلاش کنند که البته پیشنهاد شده پنجره واحدی نیز در این زمینه شکل بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، معاون حقوقی رئیس جمهور به تاکید دستگاه‌های مختلف و وزارتخانه‌ها در به حداقل رساندن اختلافات اشاره کرد و افزود: در دایره حقوقی باید به صورت مستقیم معاونان و مسئولان با مدیران و متولیان امر در ارتباط باشند تا از بروز تخلف جلوگیری شود که البته در این زمینه پیش از این برخی ارجاع پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری را شاهد و ناظر بودیم.

انتهای پیام/62006/ی30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها