امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105228
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسملین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه امنیت و ثبات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسملین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه امنیت و ثبات امروز کشورمان در درجه اول مرهون اتحاد و ایمان مردم و در درجه دوم حضور نیروهای مسلح تحت فرمان مقام معظم رهبری است که باید قدردان خدمات آنان باشیم،‌ اظهارداشت: همه باید در مسیر پیشرفت و توسعه کشور دست به دست هم دهیم البته بروز برخی مسائل بین قوا و وجود فراز و نشیب‌ها در این مسیر طبیعی است، ولی مهم این است که همه طرف‌ها باید تحمل خود را بالا ببریم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین احترام به اقوام و مذاهب مختلف در کشور را ضروری دانست و افزود: اقوام و مذاهب مختلفی در کشورمان وجود دارند، البته همه از یک نژاد هستیم و آن ایرانی بودن است، اما باید به زبان، ویژگی‌ها و سنت‌ اقوام مختلف، احترام گذاشت.

‌روحانی تصریح کرد: این دولت در داخل و در دنیا برای آشتی آمده است و این جزو اهداف دولت بوده‌ و همه بایستی در این مسیر تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت در سیاست خارجی اقدامات بزرگی انجام داده‌، گفت: اگر چه در سیاست خارجی هنوز راه زیادی در پیش رو داریم اما امروز روند روابط کشورمان با کشورهای همسایه تفاوت کرده و بی‌تردید فردا متفاوت‌تر هم خواهد شد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه در ماه‌های آینده شاهد تحول بزرگی در روابط با کشورهایی مانند روسیه، ترکیه و عراق خواهیم بود، اضافه کرد: امروز مردم عراق متوجه شده‌اند که کدام کشور در روز خطر و گرفتاری کنار آنها قرار دارد و دوست واقعی‌شان چه کشوری است، البته در عراق خود مردم و علما همه کارها را انجام داده‌اند اما در عین حال دلگرمی آنها به همسایه و ملت خوبی به نام ایران است.

وی با اشاره به روابط صمیمی ایران با جمهوری آذربایجان، گفت: امروز روابط با جمهوری آذربایجان کاملاً با دیروز متفاوت است و دو کشور روابط بسیار گرم و صمیمی را آغاز کرده‌اند و به این مسیر ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور‌ی طرح تحول سلامت را از اقدامات بزرگ دولت در یک سال اخیر و با وجود تداوم تحریم‌ها اعلام کرد و گفت: امروز به واسطه اجرای این طرح آرامش خاطری در میان مردم ایجاد شده و دولت با همه توان این طرح را ادامه خواهد داد اما متاسفانه رسانه ملی حاضر نیست، اینگونه خدمات بزرگ دولت را برای مردم تبیین کند.

روحانی با اشاره به کارهای گسترده دولت طی یکسال اخیر اظهار داشت: همه این کارها در حالی انجام شده که تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه همچنان ادامه دارد‌، هر چند در این مدت توانسته‌ایم گوشه‌هایی از تحریم را تضعیف کنیم و یا جلوی برخی تحریم‌ها را بگیریم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه ‌دولت وظیفه خود می‌داند که همه توانش را به کار گیرد تا تحریم‌ها برای همیشه برداشته شوند، گفت:‌ تداوم این تحریم‌ها‌، یک ظلم بزرگ به مردم است.

وی با تاکید مجدد بر اینکه کارهای بسیار بزرگی به رغم این تحریم‌ها در کشور انجام شده خاطرنشان کرد: رسانه ملی حاضر نیست خدمات دولت را برای مردم تبیین کند و دولت از لحاظ تبلیغاتی دست تنها است.

‌روحانی در ادامه «ریاست قوه اجرایی کشور» و از آن مهمتر «مسئولیت اجرای قانون اساسی» را دو وظیفه مهم رئیس جمهوری دانست و اظهار داشت: زمانی که خواستم انجام وظیفه مسئولیت اجرای قانون اساسی را شروع کنم‌، برای مردم توضیح خواهم داد چرا این کار دارد با تاخیر انجام می‌گیرد.

رئیس جمهوری گفت: اجرای این وظیفه از آن کارهای مهمی است که برای خیلی‌ها خوشایند نیست و ممکن است ناراحت و عصبانی شوند اما قانون اساسی کشور باید اجرا شود و هر کسی در این کشور با هر مسئولیتی باید بداند این دولت به حول و قوه الهی در ادامه راه، برای اجرای قانون اساسی مصمم خواهد بود.

‌روحانی افزود: وقتی دولت اعلام کند فلان دستگاه و یا نهاد دارد از قانون اساسی تخلف می‌کند، ممکن است برای آن نهاد و یا دستگاه خوشایند نباشد اما این وظیفه رئیس جمهوری است و من به وعده‌هایم به مردم عمل خواهم کرد و در این راه هیچ چیز نمی‌تواند مانع شود.

رئیس جمهوری اظهار داشت: ‌مردم با رای و اعتماد خود، وظیفه مهمی را به رئیس جمهوری محول کردند‌. مردم رای ندادند که رئیس جمهوری رئیس دستگاه اجرایی باشد، رای دادند که اول مجری قانون اساسی باشد‌. مسئولیت اجرای قانون اساسی در کشور بر عهده رئیس جمهوری است‌.

‌روحانی گفت: متاسفانه خدمات دولت برای مردم بیان نمی‌شود و این برخلاف تاکید امام راحل است. امام راحل همواره تاکید می‌کردند که دولت باید خدماتش را به مردم بگوید و رسانه‌ها باید خدمات دولت را برای مردم تشریح کنند اما درباره اینکه چرا نمی‌گذارند همه خدمات دولت برای مردم تبیین شود، به موقع سخن خواهم گفت.

رئیس جمهور‌ی افزود: در کدام دولت بوده که در زمینه مسئله اقتصادی در عرض یکسال با آن معضلاتی که دولت را تحویل گرفتیم، کارهایی به این بزرگی انجام شده باشد.

رئیس جمهور‌ی گفت: همه مسئولان در دولت ما با وجود مظلومیت‌، باید به وظیفه خود عمل کنند و بدانند که یاری خداوند از هر کسی دیگر بالاتر است‌.

‌روحانی با اشاره به دیدارهایش با مردم، گفت: مردم بارها به من می‌گویند می‌دانیم چه کسانی و کجاها و چرا شما را اذیت می‌کنند، شما راهتان را ادامه بدهید. حضور مردم در صحنه بسیار مهم است و همین محبت مردم نشان می‌دهد که آنان تنها گوششان به رادیو و یا چشمشان به تلویزیون نیست و چشم و گوش آنان خیلی وسیع‌تر می‌بیند و می‌شنود و خیلی خوب می‌توانند قضاوت کنند‌.

رئیس جمهوری تصریح کرد: البته در این راه بسیار سخت و سنگین، باید از مقام معظم رهبری هم سپاسگزاری کنم چراکه همه جا دولت را حمایت و کمک کرده‌اند.

‌روحانی ‌اظهار داشت: تلاش دولت در سفرهای استانی بر این مبناست که کارهایی که امکان‌پذیر است و دولت قادر است تا پایان دوره خود آن را اجرایی کند، به مردم وعده دهد.

رئیس جمهوری گفت: امکانات دولت محدود است و دولت این امکانات را بر مبنای اولویت‌ها برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کند.

‌روحانی با بیان اینکه دولت برخی از طرح‌ها و پروژه‌هایی را که برای کل کشور حیاتی محسوب می‌شوند در اولویت قرار داده است، خاطرنشان کرد: مشکل آب و محیط زیست معضلات بسیار مهمی است که دولت مصمم است اقدامات ویژه‌ای را در این زمینه انجام دهد.

رئیس جمهوری گفت: نباید تصور شود که کشور بدون توجه به محیط زیست، می‌تواند به توسعه پایدار برسد.

‌روحانی به معضل دریاچه ارومیه اشاره کرد و اظهار داشت: از روز آغاز به کار دولت بر روی دریاچه ارومیه تأکید داشتم و این موضوع از اولویت‌های دولت بوده و شخصاً آن را پیگیری می‌کنم دریاچه ارومیه دچار معضل بزرگی شده که سرنوشت و زندگی حدود 15 میلیون نفر را می‌تواند تحت تأثیر قرار داده و با بحران مواجه کند.

رئیس جمهوری در ادامه ذخایر معدنی را از فرصت بسیار بزرگی برای کشور و استان اردبیل دانست و گفت: باید با شناسایی معادن، روی آنها سرمایه‌گذاری شود و اردبیل ظرفیت بالایی در این زمینه دارد که لازم است تلاش مضاعفی برای اکتشاف معادن استان انجام شود.

‌روحانی همچنین استان اردبیل را از لحاظ استعدادهای انسانی کم‌نظیر دانست و تصریح کرد: استان اردبیل از شخصیت‌های بسیار وارسته‌ای برخوردار است که مورد احترام و افتخار همه هستند.

رئیس جمهور‌ی اهمیت توجه به بخش انرژی را هم مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز منابع مشترکی در زمینه انرژی داریم که متأسفانه دیگران از آن بهره‌برداری می‌کنند، به نحوی که حتی منبع مشترکی داشتیم که با کمال تأسف بهره‌برداری از آن را رها کردند و طرف مقابل نه تنها سهم خود را به طور کامل استفاده کرده بلکه امروز از سهم بخش ایران نیز بهره‌برداری می‌کند.

‌روحانی تصریح کرد: منابع نفتی و گازی نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه‌ای است و دولت تلاش‌ها و اقدامات ویژه‌ای در این عرصه نیز انجام خواهد داد.

در ابتدای این نشست نماینده ولی‌فقیه در استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی‌، دغدغه‌ها و نیازهای استان را در بخش‌های مختلف مطرح کردند.

‌انتهای پیام/62001/ش40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها