امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105238
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
عزیز اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: در روند اعمال سیاست‌های مدیریتی در وزارت علوم نواقصی وجود داشت که نمایندگان را نگران ...

عزیز اکبریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: در روند اعمال سیاست‌های مدیریتی در وزارت علوم نواقصی وجود داشت که نمایندگان را نگران کرده بود.

وی تصریح کرد: عزل و نصب‌های خارج از مقررات و چارچوب‌های قانونی، استفاده از مدیران ناکارآمد در اداره دانشگاه‌ها، عدم برخورد با افراد مسئله‌دار، فتنه‌گر و معاند، استفاده از فتنه‌گران در پست‌های حساس و مدیریتی، عدم توجه به نیازهای جامعه دانشگاهی و ... از جمله دغدغه‌های نمایندگان در وزارت علوم بود.

این مسئول افزود: به همین دلیل چندین جلسه با وزیر علوم و معاونان این وزارتخانه برگزار شد و موارد به صورت مستند به مدیران این وزارتخانه اعلام گردید.

اکبریان ادامه داد: حتی موضوع در بخش‌های مختلف دولت مطرح شد و نمایندگان استیضاح کننده تمام تلاش خود را برای اصلاح امور به کار بستند که متاسفانه نتیجه لازم را نداشت.

وی با بیان اینکه استیضاح از جمله اختیارات قانونی نمایندگان برای نظارت بر حسن انجام کارها و رعایت قانون از سوی مدیران دولتی است، گفت: زمانی که تلاش‌ها، تذکرها، انتقادهای دلسوزانه نتیجه نمی‌دهد، نمایندگان چاره‌ای به غیر از استیضاح نداشتند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثریت مجلس علاقه‌ای به استیضاح نداشتند، گفت: وقتی مشکلی حل نشده و به سمتی می‌رود که هر روز دغدغه نمایندگان ملت بیشتر می‌شود، اکثریت مجلس تصمیم گرفت که اعتماد خود را از وزیر سلب کند.

اکبریان تاکید کرد: به طور قطع در این مسیر هرگز سیاسی کاری نبود و امیدواریم از این پس روند فعالیت‌ها در وزارت علوم اصلاح شده و با انتصاب وزیری مقتدر و کاردان، به سمت توسعه علمی گام برداریم.

وی در پایان گفت: مجلس آماده تعامل با دولت است و استیضاح نیز حق قانونی وکلای ملت برای اصلاح اشکالات و نواقص است.
انتهای پیام/2302/ع30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها