امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105239
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حسن روحانی در نشست خبری خود که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد با ارائه گزارشی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، حسن روحانی در نشست خبری خود که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد با ارائه گزارشی از سفر دو روزه به اردبیل افزود: خدا را شاکریم که توفیق داد تا مصادف با سال‌روز تشکیل دولت یازدهم و در آستانه هفته دولت در این استان زیبا با مردمان خوب و ولایتمدار، پرتلاش و قهرمان‌پرور باشیم و مطالبات مردم و خواسته‌های ‌آنها را در دستور کار پیگیری قرار دهیم.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به ملاقات‌های خود با گروه‌های مختلف و اقشار مردم در اردبیل گفت: از میهمان‌نوازی مردم این استان و مقامات و مسئولانی که در این دو روز تلاش کردند تا سفر کارآمدی را به اردبیل داشته باشیم، قدردانی می‌کنم.

روحانی تصریح کرد: وظیفه دولت ایجاد تسهیلات مناسب در مسیر سرمایه‌گذاری برای حضور بخش غیردولتی است که امیدواریم با این بسترسازی در همه زمینه‌ها شاهد حضور سازمان‌های غیردولتی و مردم نهاد برای توسعه این استان در بخش‌های مختلف باشیم.

وی گفت: در این سفر و در جلسه شورای اداری 76 پروژه مصوب شد تا با اعتبار بیش از 300 میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی شود که اکثر این پروژه‌ها شامل 67 پروژه تا آخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و مابقی تا سال‌های آینده اجرا خواهد شد.

رئیس جمهور ادامه داد: تکمیل سد گیوی، بهبود وضعیت آب آشامیدنی اردبیل از محل سد یامچی، کانال‌کشی و زهکشی 83 هزار هکتار از اراضی مستعد این استان از جمله طرح‌های مصوبی است که می‌تواند تحول مثبتی را در این استان به وجود آورد.

روحانی بیان کرد: استان اردبیل در بخش گردشگری جاذبه‌های بسیار زیادی دارد که تلاش می‌کنیم در این زمینه با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی این حوزه‌ را نیز متحول کنیم.

وی مطالعات و اکتشاف معادن را از برنامه‌ریزی‌های دولت اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم تا از امسال با جذب سرمایه‌گذاران بخش عظیمی از این استعداد استان اردبیل شکوفا شود.

رئیس دولت یازدهم ادامه داد: 700 میلیارد تومان برای تکمیل راه‌آهن اردبیل اعتبار نیاز است که بخشی از آن از محل فاینانس و بخش دیگر نیز با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین می‌‌شود که امیدواریم ظرف چهار تا پنج سال آینده این پروژه به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی همچنین گفت: تصمیماتی در تهران در مورد توسعه منطقه آزاد ارس گرفته شده است که در شورای اداری نیز این بحث مطرح شد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اساسا معضل بیکاری در تمام کشور وجود دارد، به‌ویژه برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که باید حل شود؛ دانشگاه‌ها از لحاظ کمی توسعه پیدا کرده است حتی برخی رشته‌ها در دانشگاه‌ها که آموزش داده می‌شود، متناسب با نیاز‌ها نیست.

وی با اشاره به اینکه برای دست‌یابی به اشتغال باید سرمایه‌گذاری افزایش پیدا کند، افزود: در سال 91 رشد اقتصادی کشور کاملا منفی بود و وقتی رشد منفی است اشتغال ایجاد نمی‌شود، البته در سال 92 بسیار تلاش کردیم که رشد اقتصادی به صفر برسد.

دولت درصدد ایجاد تعادل در بین استان‌های کشور است

رئیس جمهور گفت: دولت درصدد تعادل‌بخشی توسعه بین استان‌ها در برنامه ششم توسعه است و در این بین استان‌های کم برخوردار بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی اظهار کرد: هنوز دولت هیچ اقدام عملی برای تدوین برنامه ششم توسعه جز آنکه تدوین این برنامه در دستور کار معاونت راهبردی قرار گرفته انجام نداده و قرار است با بررسی اولویت‌های برنامه ششم در شورای هماهنگی اقتصادی در این زمینه اقدامات در سال‌های بعدی انجام شود.

وی افزود: قرار است سال آینده برنامه ششم توسعه تدوین شود که قطعاً رویکرد ما در این برنامه توجه به استان‌های کمتر توسعه‌یافته و ایجاد تعادل بین استان‌ها است.

دولت به 100 درصد وعده‌های خود عمل می‌کند

رئیس دولت یازدهم گفت: قرار نیست در دولت چیزی مطرح شود که بدون بررسی مطرح شده باشد بلکه ما همه وعده‌هایی که می‌دهیم وعده‌های درست و قابل تحقق است و با وزرا و کارشناسان مورد نظر در این زمینه هماهنگی انجام شده سپس وعده‌ای به مردم داده می‌شود که امکان عملی شدن آن وجود داشته باشد.

روحانی تصریح کرد: بنده نمی‌خواهم در این جلسه در خصوص طرح‌های نیمه‌تمام وعده‌ای بدهم که امکان تحقق آن وجود نداشته باشد بلکه ما این را قول می‌دهیم که به صددرصد وعده‌ها عمل می‌کنیم و نتیجه آن را تا پایان سال مردم می‌بینند.

مشکل صندوق توسعه نیست بلکه بانک‌ها هستند

وی در خصوص تخصیص منابع مورد نظر برای طرح‌های توسعه‌ای از محل صندوق توسعه ملی گفت: این صندوق دارای هئیت امنا و مدیرعامل است و بر اساس تصمیم‌گیری‌ها عمل می‌شود و رئیس هیئت امنای این صندوق نیز رئیس جمهور است که قطعاً سعی و تلاش بر این است تا بتوانیم رویکرد واقعی پرداخت تسهیلات انجام شود.

رئیس جمهور بیان کرد: صندوق هیچ مشکلی در پرداخت تسهیلات ندارد بلکه این بانک‌های عامل هستند که معمولاً با مشکلاتی در این پرداختی‌ها روبه‌رو هستند که اساساً بانک‌ها نیز با مشکلات عدیده‌ای که به وجود می‌آورند در این مسیر مانع جدی ایجاد می‌کنند.

روحانی افزود: البته معوقات بانک‌ها و برخی از مشکلاتی که در گذشته با آن روبه‌رو بودند زمینه برخی رویکردهای متفاوتی را در بانک‌ها به وجود آورده‌اند ولی بانک‌ها اغلب در این زمینه با نارسایی روبه‌رو هستند.

وی لایحه خروج از رکود را که به تازگی تقدیم مجلس شده و یک فوریت آن مصوب شده است مورد اشاره قرار داد و گفت: باید بانک‌ها در خروج کشور از رکود کمک یاری کنند وگرنه صندوق توسعه ملی هیچ مشکلی در پرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران ندارد.

رئیس دولت یازدهم تاکید کرد: صندوق در همین مرداد ماه و در یک قدم 8 میلیارد دلار در حوزه پروژه‌های آب مسدود کرده است که تاکنون 2 میلیارد دلار آن تخصیص یافته است و تا آخر امسال همه این اعتبارات ترزیق شده و پروژه‌ها اجرایی می‌شود.

روحانی گفت: بخشی از این پروژه‌های آبی در همین استان اردبیل اجرا خواهد شد و در کنار آن امیدواریم دولت بتواند با همراهی مجلس و تصویب نهایی بسته خروج از رکود را با همکاری خود بانک‌ها و صندوق اجرایی و عملیاتی کند.

وی ظرفیت استان اردبیل را در بخش‌های مختلف نظیر کشاورزی، صنعتی و گردشگری یادآور شد و عنوان کرد: دولت در تلاش است تا در همه این حوزه‌ها تسهیلات و زیرساخت‌های لازم را مهیا کند تا با جذب سرمایه‌گذاران شاهد اجرایی شدن پروژه‌های موثر و کارآمد باشیم.

دولت یازدهم تامین آب شرب را در دستور کار دارد

رئیس جمهور به مشکل آب و ضرورت تکمیل سدها، مهار آب‌ها و توجه دادن به آبیاری مدرن در استان‌ها اشاره کرد و ادامه داد: دولت تصمیم گرفته است تا در استان اردبیل نیز مشکل آب شرب ساکنان اردبیل را برطرف کند که قطعاً یکی از رویکردهای دولت یازدهم تامین و اصلاح آب شرب مناسب برای شهروندان است.

روحانی ضرورت تکمیل سد گیوی در جنوب استان اردبیل را یادآور شد و گفت: با تکمیل این سد هم آب شرب و هم آب زراعی و باغی منطقه تامین شده و مشکلی از این بابت به وجود نمی‌آید.

روحانی تصریح کرد: در این سفر نسبت به تامین آب استان و رفع مشکلات آن تصمیمات خوبی گرفته شده که امیدواریم با اجرای مصوبات و عملیاتی شدن آن بتوانیم برخی ضعف‌ها و نارسایی‌ها را برطرف کنیم.

امیدواریم در مذاکرات هسته‌ای به توافق برسیم

وی افزود: هر چه سرمایه‌‌گذاری بیشتر باشد زمینه اشتغال بهتر و مناسب فراهم می‌آید و امسال سرمایه‌گذاری‌ها نسبت به سال قبل بهبود یافته و تولیدکنندگان نیز سرمایه‌گذاری‌های خوبی را آغاز کرده‌اند به طوری که سرمایه‌گذاران خارجی وارد شده به کشور در یک سال گذشته به ایران بیشتر شده است.

رئیس دولت یازدهم عنوان کرد: به اذعان خود اروپایی‌ها با توافق ایران و گروه 1+5 یک رقابت نفس‌گیر بین کشورها برای ارتباط با ایران شکل گرفته است.

روحانی گفت: امیدواریم شرایطی به وجود آید که در مذاکرات به تفاهم برسیم تا تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه کشورمان برچیده شود.

وی افزود: مشکل اشتغال به خروج از رکود برمی‌گردد و باید با سرمایه‌گذاری زمینه اشتغال فراهم آید که در این باب تلاش و جدیت تمام داریم تا با برطرف کردن سدها در این زمینه اشتغال مولد فراهم آید.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، رئیس جمهور در پایان سخنان خود در مورد تعیین تکلیف استخدامی‌های دولت گذشته نیز گفت: استخدام‌های زیادی در دولت گذشته بر خلاف مقررات انجام شده که در تلاش هستیم در چارچوب قانونی این مشکلات و موانع را یکی پس از دیگری برطرف کنیم.

انتهای پیام/62004/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها