امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105241
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی پیش از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان اظهار داشت: استان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی پیش از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان به دلیل فضای تعاملی موجود جزو سه استانی است که شورای برنامه‌ریزی و مصوبات آن در مجلس مورد تایید قرار گرفته است و دستگاه‌ها باید به وظایف خود به‌موقع عمل کنند.

وی افزود: باید در زمینه تامین مالی خارج از بحث بودجه‌ای پیگیری صورت گیرد، زیرا در این رابطه وضعیت مطلوبی را شاهد نیستیم به طور مثال در زمینه دریافت اعتبارات از صندوق توسعه ملی استان کرمان در رتبه‌های آخر کشوری قرار دارد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه سهم استان کرمان از ظرفیت ملی صندوق 1.2 میلیارد دلار است، عنوان کرد: انتظار داریم تمام اعتبارات تخصیص یافته به استان جذب شود و اگر این اتفاق روی ندهد، استان‌های دیگر می‌توانند اعتبارات ما را به استان خود اختصاص دهند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید نیز اخیرا در اقدام بسیار خوبی لایحه انضباط مالی را ارائه کرده است که موجب جدا شدن احکام غیربودجه‌ای از بودجه سالانه می‌شود.

پورابراهیمی افزود: هر ساله احکامی از دولت مانند تعیین قیمت سنگ‌آهن در بودجه بود در صورتی که قیمت سنگ‌‎آهن باید بر اساس قیمت جهانی مشخص شود و نمی‌توان در بودجه سالانه مشخص کرد و با این لایحه چنین عیوبی اصلاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بندهای لایحه انضباط مالی در دسترس همه قرار دارد، بیان کرد: انتظار داریم، مدیران دستگاه‌های اجرایی با مطالعه این لایحه، نقطه نظرات خود در خصوص بندهای آن را در قالب پیشنهاد به ما ارائه دهند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به تازگی لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر از سوی وزیر اقتصاد مطرح شد که این لایحه شبیه طرح حمایت از تولید ملی است که چندی قبل در مجلس ارائه شد و حدود 60 تا 70 درصد احکام آن متشابه است.

پورابراهیمی تصریح کرد: دولت در امور اقتصادی اهتمام جدی داشته و تک‌تک این لوایح متناسب شرایط است و هم طرح و هم لایحه از تولید حمایت می‌کند و طرح ما در قالب لایحه در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی سال جاری 15 میلیارد تومان کسری بودجه داشته‌ایم، گفت: برآوردها نشان می‌دهد تا پایان سال جاری این کسری بودجه به 30 میلیارد تومان افزایش یابد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: در ابتدای سال جاری با افزایش قیمت کالاها مواجه شدیم که این امر سبب شد، هفت هزار میلیارد تومان به خزانه دولت افزوده شود که با انصراف مردم حداکثر یک هزار و 500 تا دو میلیارد تومان از تعهدات دولت در زمینه پرداخت یارانه کاهش یافته است.

پورابراهیمی افزود: دولت نسبت به سال قبل باید به میزان 40 هزار میلیارد تومان تعهدات نسبت به یارانه‌ها را انجام دهد و نگرانی ما این است که اگر دولت برای حذف پردرآمدها اقدام نکند تا پایان سال بین پنج تا هفت هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه چاپ کتاب مثلث توسعه نیز بسیار مورد توجه نمایندگان سایر استان‌ها قرار گرفته است، گفت: اقدام شایسته استاندار کرمان مبنی بر ایجاد مثلث توسعه در استان موجب شد تا فضایی برای انجام توافق‌نامه‌های اقتصادی به ارزش 43 هزار میلیارد تومان در استان ایجاد شود.

انتهای پیام/80018/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها