امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105248
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
حجت‌الاسلام رضایی مسئول سازمان بسیج طلاب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه این سازمان در سال 67 و به ...

حجت‌الاسلام رضایی مسئول سازمان بسیج طلاب در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه این سازمان در سال 67 و به دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد، اظهار داشت:‌ دفاع از اسلام، انقلاب، ‌اصول نه شرقی و نه غربی و مانع شدن از اینکه بیگانگان به ابرقدرت‌ها در حوزه‌ها نفوذ کنند از جمله اهداف تشکیل سازمان بسیج طلاب بود.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم به این اهداف امام و مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم باید هماهنگی کاملی با حوزه‌های علمیه سراسر کشور داشته باشیم. حوزه‌ها و مراجع مهم‌ترین پشتیبان بسیج طلاب هستند.

رضایی در ادامه تصریح کرد:‌ در پایان سال گذشته توافق‌نامه‌ای میان آیت‌الله بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و حجت‌الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه به امضا رسید تا بر اساس این توافقنامه ظرفیتی که در حوزه‌ها وجود دارد با بسیج طلاب همکاری داشته باشد و در جهت انجام وظیفه و خدمت به نظام از آن بهره ببریم.

مسئول سازمان بسیج طلاب گفت: ‌لذا قرار شد برای اجرایی کردن این توافقنامه اقداماتی صورت بگیرد و شورای عالی بسیج طلاب در قم به ریاست آیت‌الله بوشهری تشکیل شد که البته این شورا باید در همه استانها تشکیل شود.

وی افزود: برای فعال شدن این کار لازم بود جلسه مشترکی در قم یا مشهد برگزار کنیم تا مشخص شود در استان‌ها چه اقداماتی باید صورت بگیرد که در همین راستا از روز گذشته جلسه‌ای در شهر مشهد با حضور آیت‌الله بوشهری، آیت‌الله مقتدایی، آیت‌الله طباطبایی، حجت‌‌الاسلام سعیدی و سردار نقدی و مدیران حوزه‌های علمیه سراسر کشور و مسئولین نمایندگی ولی فقیه در سپاه‌های استانی برگزار شد.

رضایی تأکید کرد:‌ این جلسات برگزار شد تا هماهنگی لازم به وجود بیاید و همه طلاب سراسر کشور ساماندهی شوند و این نشست در جهت اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری و تدابیر امام (ره) بود.

مسئول سازمان بسیج طلاب اظهار داشت: در کنار این جلسات 5 کمیسیون برگزار شد که پیرامون پیگیری فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت دفاع از فرهنگ، توسط حوزه و بسیج طلاب شناسایی توطئه‌های دشمن و مقابله به موقع با آن و ... موضوعاتی مطرح شد.

رضایی با بیان اینکه بسیج اساتید حوزه علمیه قم رسما افتتاح شده است، اظهار داشت:‌بسیج اساتید حوزه‌های علمیه سراسر کشور باید فعال شوند.

وی در پایان با بیان اینکه بیش از 200 موضوع در این کمیسیون‌ها مطرح شد، خاطرنشان کرد:‌ این نشست مشترک میان حوزه‌های علمیه و بسیج طلاب امروز به پایان رسید که مراسم اختتامیه در حضور آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار