امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105259
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
سعید عظیمی، رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص

سعید عظیمی، رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص تعداد مدارس غیر دولتی استان کرمانشاه اظهار داشت:‌ در این استان 100 مدرسه غیر دولتی در مقاطع مختلف تحصیلی داریم که حدود 11 هزار دانش‌آموز را در بر می‌گیرد و 3.6 درصد دانش‌آموزان استان را تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد:‌ در سال تحصیلی 93-92 در حوزه مدارس هیأت امنایی 85 مدرسه فعالیت می‌کرد و استقبال از مدارس غیر دولتی در استان مطلوب است.

عظیمی به برنامه‌های سال جدید اشاره کرد و افزود: بخشی از برنامه‌ها به صورت کشوری است و همه استان‌ها ملزم به اجرای آن هستند و برای افزایش مشارکت و حضور دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی نیز خرید خدمات آموزشی را در نظر گرفته‌ایم و از محل اعتبارات سرانه دولتی، به بخشی از دانش‌آموزان که در مدارس غیر دولتی حضور پیدا می‌کنند مانند دانش‌آموزان بی‌بضاعت، ایثارگران و فرهنگیان که امکان و توان پرداخت شهریه را ندارند، کمک می‌شود.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، کلیدی‌ترین راهکار جذب دانش‌آموزان در مدارس غیر دولتی را کیفیت برشمرد و گفت:‌ اگر کیفیت خدمات آموزش و پرورش در مدارس غیر دولتی قابل قبول و در سطح بالا باشد، خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در چنین مدارس با کیفیتی ثبت‌نام کنند و در کنار آن، اطلاع‌‌رسانی نیز بسیار مؤثر است.

عظیمی گفت:‌ توان مالی مردم برای پرداخت شهریه‌ها نیز بسیار مؤثر است و وقتی آزمونی برگزار می‌شود یا شرط معدلی برای استفاده از مدارس در نظر می‌گیریم، باعث جداسازی می‌شود؛ اما در مدرسه غیر دولتی الزاماً چنین شرطی وجود ندارد.

وی در خصوص تسهیلات برای دانش‌آموزان روستایی در جهت تحصیل در مدارس غیر دولتی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف طرح خرید خدمات آموزشی این است تا دانش‌آموزان بی‌بضاعت و روستایی که توان شهریه مدارس غیر دولتی را ندارند مورد حمایت قرار گیرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها