امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105266
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش تجلیل از پزشکان داوطلب هلال احمر امروز صبح در حالی در موزه آب تهران برگزار ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش تجلیل از پزشکان داوطلب هلال احمر امروز صبح در حالی در موزه آب تهران برگزار شد که صندلی شخصیت‌هایی مانند وزیر امور خارجه، سخنگوی دولت و وزیر کشور خالی بود.

در این مراسم محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر و فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از 11 پزشک به نمایندگی از 300 پزشک برتر تجلیل به عمل آوردند و تندیس و لوح یادبودی به آنها تقدیم کردند.

به گفته رافع، سازمان داوطلبان 17 هزار پزشک عمومی و متخصص را به عنوان عضو داوطلب در خود می‌بیند که آنها در قالب تیم‌های مختلف به مناطق محروم کشور اعزام شده و خدمات بهداشتی و درمانی به نیازمندان ارائه می‌کنند.

طی یکسال گذشته بیش از یک میلیون و 200 هزار هموطن در سراسر کشور توسط پزشکان داوطلب هلال احمر ویزیت شده‌اند؛ آنچنانکه رئیس سازمان داوطلبان می‌گوید، بیش از 2100 کاروان سلامت نیز در سراسر کشور حرکت کرده و بیش از 6 هزار چادر سلامت توسط همین پزشکان داوطلب در کشور برپا شده و نیازمندان از خدمات آنها بهره‌مند شده‌اند.

رافع، ارائه خدمات تخصصی در مورد بیماری‌های زنان و دهان و دندان را از جمله خدمات ارائه شده توسط این پزشکان عنوان کرد و گفت: در حالی که 240 هزار پزشک عضو سازمان نظام پزشکی هستند، تنها 17 هزار نفر از آنها داوطلب هلال احمر شده‌اند که از بقیه می‌خواهیم ما را در امر یاری رساندن به هموطنان یاری کنند.

در ادامه مراسم نشان داوطلب هلال احمر به داریوش ارجمند بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون اهدا شد و سپس فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر در سخنانی خدمات هلال احمر را علاوه بر بحران، خدمات روانی و اجتماعی نیز عنوان کرد و گفت: هلال احمر در عرصه‌هایی که دولت نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد ورود کند، به مردم خدمات ارائه می‌‌دهد.

وی با یکی دانستن سازمان جوانان و داوطلبان هلال احمر، گفت: تنها وجه تفاوت این دو سازمان شرایط سنی داوطلبان است، سازمان جوانان هلال احمر، جوانان و نوجوانان را آماده پذیرش مسئولیت می‌کند و به آنها تعاون و همکاری را می‌آموزد و سازمان داوطلبان نیز از خدمات تخصصی داوطلبان بهره‌گیری می‌کند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر هم‌اکنون 2 میلیون جوان و نوجوان عضو داوطلب هلال‌احمر هستند؛ همچنین نزدیک به 700 هزار بزرگسال نیز خدمات تخصصی خود را در قالب عضو داوطلب هلال احمر به مردم عرضه می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها