امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10527
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 186
محمدرضا پیشرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه سال جاری بانک صادارت اظهار داشت: علاوه بر اجرای عملیات بانکی ...

محمدرضا پیشرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه سال جاری بانک صادارت اظهار داشت: علاوه بر اجرای عملیات بانکی و پیشبرد اهدافی مانند یکپارچه کردن بانکداری الکترونیکی ،افزایش سهم بازار و کاهش حجم مطالبات، چند برنامه هم در مورد واگذاری زیرمجموعه‌ها و افزایش سرمایه حدود 100 درصدی بانک صادرات مدنظر است.

وی ادامه داد: سال گذشته دولت بابت مطالبات بانک صادرات، واحدهایی مانند هلدینگ خلیج فارس و نیروگاه شهید منتظر قائم فردیس کرج را به این بانک تخصیص داد که با توجه به مصوبه بانک مرکزی تصمیم به واگذاری این مجموعه‌ها درسال جاری داریم، به این ترتیب علاوه بر واگذاری 5.5 درصد سهام هلدینگ خلیج فارس از طریق سازمان خصوصی سازی، نیروگاه شهید منتظر قائم فردیس کرج را هم واگذار خواهیم کرد.

مدیرعامل بانک صادرات خاطرنشان کرد: قرارداد هلدینگ خلیج فارس با سازمان خصوصی سازی منعقد شده و قرار است وجوه حاصل از واگذاری 5.5 درصد سهام این شرکت به بانک صادرات پرداخت شود.

به گفته وی ارزش 1.1 هزار میلیارد تومانی نیروگاه هم به دلیل نوسان ارز به حداقل 1.7 هزار میلیارد تومان رسیده و این نیروگاه هم اکنون چند متقاضی جدی دارد.

پیشرو ادامه داد: بعد از واگذاری بلوک 16.67 درصدی سرمایه گذاری غدیر در بهمن سال 91 که به دلیل الزام بانک مرکزی مبنی بر کاهش سرمایه گذاری بانک ها بود، در سال جاری هم احتمالا 10 تا 13 درصد سهام این شرکت توسط بانک صادرات در بورس عرضه خواهد شد، تا نسبت سرمایه‌گذاری‌ها حفظ شود.

وی تصریح کرد:‌ با توجه به آمادگی چند زیر مجموعه ساختمانی مانند شرکت‌های ساختمانی سپهر تهران، مشهد، اصفهان و فارس، طی سال جاری حداقل یکی از این زیرمجموعه ها در بازار فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

به گفته مدیر عامل بانک صادرات این اقدام در راستای دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی مبنی بر کاهش 40 درصد سرمایه ثابت بانک‌ها به منابع و رسیدن آن  30 درصد صورت می‌گیرد.

‫وی از تحقق سود پیش بینی شده سال گذشته بانک صادرات و برگزاری مجمع سالانه‌ای در اواخر تیرماه خبر داد و در برابر این سئوال که آیا به سرمایه اسمی بیش از دو هزار و 290 میلیارد تومانی بانک اضافه خواهد شد، توضیح داد: یکی از برنامه‌های سال جاری اعمال افزایش سرمایه حدود 100درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است که در این صورت سرمایه بانک صادرات به حدود 5 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید.

به گفته وی فرایند این افزایش سرمایه درحال انجام است و بعد از اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار و اعمال آن مزیت هایی چون افزایش نسبت کفایت سرمایه و ارتقای اعتباردهی نصیب بانک صادرات خواهد شد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار