امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105274
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک فهیمه فرهمندپور ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور بانوان استانداری مرکزی اظهار داشت: تصمیم‌‌سازی و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک فهیمه فرهمندپور ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور بانوان استانداری مرکزی اظهار داشت: تصمیم‌‌سازی و تصمیم ‌گیری در کارگروه‌ها صورت می‌گیرد و تصمیم ‌سازی فرآیندی طولانی است، به همین دلیل خروجی این جلسات اغلب کاهش می‌یابد و استقبال مدیران برای حضور در این جلسات کاهش پیدا می‌کند.

وی بر تشکیل گروه‌های کارشناسی به منظور بررسی طرح‌های کارشناسی و مطرح کردن در کارگروه تخصصی تاکید و تصریح کرد: وظیفه کارگروه ایجاد همکاری و هم‌افزایی و هماهنگ کردن عملکردها در حوزه زنان است و اعضای کارگروه باید به رسالت خود در زمینه حل مشکلات حوزه زنان و آسیب اجتماعی جامه عمل بپوشانند.

به گفته مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مسئله زنان مسئله همه است و باید به شکل یک نگاه جمعی به آن نگریسته شود.

فرهمندپور با بیان اینکه مسئولان به جای اینکه مشکلات را مطرح کنند، باید سهم خود را از حل آسیب‌ها و ارائه راهکارها ارائه دهند، بیان کرد: در مشکلات و آسیب اجتماعی همیشه به نقش زنان و سهم زنان پرداخته شده است و سهم مردان در ایجاد این مسائل نادیده گرفته می‌شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: چرا برای احساس مسئولیت مردان فکری نمی‌کنیم، بر اساس آمار احساس مسئولیت مردان در قبال خانواده کاهش یافته است که می‌طلبد برای کارمندان مرد دوره‌های آموزشی، اخلاق، احساس مسئولیت و حفظ نگاه برگزار شود.

فرهمندپور افزود: برای آگاه‌‌سازی، مسئول‌‌سازی و حساس‌‌سازی خانواده‌ها باید اقدامات جدی صورت گیرد تا خانواده‌ها متوجه حساسیت موضوع و آسیب اجتماعی بشوند، ما مسئول آموزش و آگاه سازی خانواده‌ها هستیم، مسئولیت جبران خطاها و کاستی‌های تربیتی بر عهده خانواده‌ها است.

وی توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار را از برنامه‌های دولت عنوان کرد و ادامه داد: در دوره‌های گذشته در حوزه زنان سرپرست خانوار مواز‌ی‌کار و اتلاف هزینه بسیاری وجود داشت که برای رفع این نقص ستاد راهبردی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تشکیل شده است.

به گفته وی با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، وزارت کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد و شهرداری تهران طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به شکل پایلوت در شهر ری اجرا می‌شود که در صورت موفقیت‌آمیز بودن در دیگر استان‌ها نیز اجرایی خواهد شد.
انتهای پیام/87005/ل30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها