امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105281
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌براساس گزارش «دیلی میل» چاپ انگلستان «آندی هارمان» یک مسافر انگلیسی با صرف50 دقیقه ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌براساس گزارش «دیلی میل» چاپ انگلستان «آندی هارمان» یک مسافر انگلیسی با صرف50 دقیقه وقت، یک کپور 140 پوندی معادل 63.5  کیلوگرم را صید کرد که رکورد جدیدی در جهان ثبت کرده است.

ماهی کپور همه چیز خوار بوده و از موجودات ریز بستر آب، کرم‌ها، سخت‌پوستان، نوزاد حشرات و حتی فضولات حیوانی و گیاهی، لاشه حیوانات، تخم ماهیان و حتی نوزادان خود تغذیه می‌کند.

ماهی‌‌های کپور در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد به صورت دسته جمعی به خواب زمستانی فرو می‌روند. در آب شیرین به سر برده و آب‌های گرم، آرام و پوشیده از گیاه را دوست دارند.

در میان کپور ماهیان می‌توان 4 نوع آن را بر حسب قرار گرفتن فلس‌ها بر روی بدن از یکدیگر تشخیص داد: 1)کپور فلس‌دار: که دارای بدنی کاملاً پوشیده از فلس است. 2) کپور آئینه‌ای: که دارای فلس‌های آئینه‌ای شکل و نامرتب است. 3)کپور فلس یک ردیفی: که دارای یک ردیف فلس در امتداد خط جانبی بوده و همگی آنها به یک اندازه‌اند. 4) کپور چرمی یا برهنه: که فاقد فلس و یا دارای تعداد کمی فلس است.

عمر این ماهی تا 45-50 سال گزارش شده و نمونه های از آن تا 30 کیلوگرم وزن می‌توانند داشته باشند.

لازم به ذکر است که گونه‌های پرورش‌داده‌ شده و رنگارنگ به نام کپور گلگون (کوی) معروف است.

 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها