امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105289
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «ایوان مارکز» مذاکره کننده ارشد نیروهای مسلح انقلابی (فارک) اعلام کرد که با دولت کلمبیا بر سر ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین، «ایوان مارکز» مذاکره کننده ارشد نیروهای مسلح انقلابی (فارک) اعلام کرد که با دولت کلمبیا بر سر ایجاد یک کمیسیون تخصصی برای به تصویب رساندن قوانینی جدید از جمله: منع استفاده از سلاح، برقراری آتش‌بس 2جانبه و تغییر ماهیت چریکی و سیستم نظامی «فارک» به یک سازمان سیاسی قانونی به توافق رسیده است.

خبرگزاری «ال‌تیمپو» در این خصوص نوشت: این کمیسیون با هدف پایان دادن به درگیری و نا‌امنی‌های کلمبیا در «هاوانا» پایتخت کوبا تشکیل شده و با حضور 10 متخصص و 5 نماینده از هر بخش کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی همچنین از ایجاد کمیسیون جدید دیگری مربوط به رسیدگی به حوادث جنگ و قربانیان آن نیز به همراه 12 متخصص در این مسئله نیز خبر داد.

رسیدگی به شرایط قربانیان و آسیب‌دیدگان درگیری‌های کلمبیا یکی از مهمترین بندهای توافقات صلح «فارک» و دولت کلمبیا به شمار می‌رود؛ جنگ‌هایی که تا کنون 220 هزار کشته و بیش از 5 هزار آواره بر جای گذاشته است.

«مارکز» در پایان سخنانش تأکید کرد که ما به این کمیسیون‌ها جهت برقراری یک صلح پایدار و ماندگار در کشورمان احتیاج داریم.

به گزارش فارس، در حال حاضر مذاکرات صلح بین دولت کلمبیا و نیروهای مسلح انقلابی (فارک) در «هاوانا» پایتخت کوبا با هدف پایان دادن به جنگ‌های داخلی این کشور و برقراری امنیت و آرامش برای مردمان کلمبیا در حال انجام است.

ایجاد کمیسیون‌های اخیر از انگیزه‌ها و طرح‌های جدید «خوآن مانوئل سانتوس» در دوره جدید ریاست جمهوری‌اش به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها