امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105296
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «کل العراق»، یک منبع آگاه و نزدیک به «حیدر العبادی» نخست وزیر مأمور به تشکیل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «کل العراق»، یک منبع آگاه و نزدیک به «حیدر العبادی» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه عراق اعلام کرد که العبادی روز دوشنبه آینده 25 آگوست (۳ شهریور) کابینه خود را معرفی خواهد.

بر اساس این خبر بعد از پیشرفت‌هایی که در روند سیاسی تشکیل دولت ایجاد شده العبادی تصمیم گرفته تا دولت را کوچکتر کرده و به جای معرفی ۳۱ وزیر ۲۰ وزیر برای کابینه معرفی کند که به گونه‌ای تعادل را در میان طیف‌های مختلف سیاسی برقرار کند.

یک منبع آگاه نیز به پایگاه خبری «نون» گزارش داد که بر سر برخی افراد از جمله «احمد الجلبی» برای معاونت نخست وزیر، «ابراهیم بحر العلوم» وزیر نفت، «باقر جبر الزبیدی» برای وزارت اقتصاد، «مهدی الحافظ» وزارت برنامه‌ریزی، «جبار یاور» وزارت دفاع، «رعد مولود مخلص» وزارت خارجه و «عامر عبدالجبار» وزارت حمل و نقل توافق صورت گرفته است.

این منبع همچنین اعلام کرد که از میان وزارت‌خانه‌هایی که قرار است ادغام شوند وزارت امنیت ملی به سازمان امنیت ملی وابسته به وزارت کشور تغییر خواهد کرد.
حیدر العبادی ۱۱ آگوست، از جانب فؤاد معصوم رئیس جمهوری عراق، مأمور تشکیل کابینه جدید عراق شده بود. در صورت معرفی کابینه جدید، روند طولانی سومین انتخابات پارلمانی عراق پس از سقوط رژیم بعث، که در نهایت منجر به تشکیل دولت جدید می‌شود بسته خواهد شد.
سومین انتخابات پارلمانی عراق پس از سقوط رژیم بعث، ۳۰ آوریل برگزار شد که در نتیجه آن نوری المالکی نخست‌وزیر فعلی، و فراکسیون دولت قانون موفق شدند بیشترین کرسی‌ها را (۹۲ کرسی) به دست بیاورند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها