امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105298
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «النشره» لبنان، تمامی گزارش‌های اطلاعاتی و اظهارات مطبوعاتی به علاوه بر داده‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «النشره» لبنان، تمامی گزارش‌های اطلاعاتی و اظهارات مطبوعاتی به علاوه بر داده‌های میدانی تاکید دارند که بیشتر گروه‌های تروریستی و تکفیری مانند داعش از اراضی ترکیه به عنوان نقطه تجمع و تجهیز برای رفتن به عراق و سوریه استفاده می‌کنند و اطلاعات ترکیه بر این روند نظارت دارد.

بر اساس گزارش روزنامه «الخلیج» امارات مقامات ترکیه نقشی ویرانگر در تلاش برای تخریب دولت‌های عربی ایفا می‌کنند. از طرفی در دولت‌های همسایه با پشتیبانی گروههای تروریستی وابسته با القاعده و غیره دخالت می‌کند و از سوی دیگر در کشورهای غیر همسایه با رهبری گروههایی موسم به «سازمان جهانی اخوان» فعال است و این گروهها با استفاده از شعارهای اسلامی به دنبال اجرای طرح‌های تسلط بر مناطق هستند.

الخلیج در ادامه بر نقش ترکیه در پشتیبانی از گروههای تروریستی و تبدیل شدن اراضی این کشور به محل عبور و مرور ترویست‌ها به سمت کشورهای دیگر تاکید می‌کند و ضرورت اقدامات جدی در این زمینه از طرف کشورهای عربی و دولت‌های غربی را یادآور می‌شود.

شورای امنیت چندی پیش با صدور قطعنامه شماره 2170 بر ضرورت مباره با داعش و امثال آن و نیز مجازات کشورهای حامی این گروهها تاکید کرد اما به نظر می‌رسد ترکیه چندان با این قطعنامه موافق نیست هرچند که کارشناسان صرف قطعنامه را پوششی ارزیابی کردند برای اقدامات احتمالی نظامی غرب در منطقه و در کشورهای مختلف.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها