امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105321
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
«اولیویه لوموئن» سخنگوی حزب سولیدر فرانسه در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان این مطلب گفت: مردم آمریکا با تکرار این اتفاقات هر ...

«اولیویه لوموئن» سخنگوی حزب سولیدر فرانسه در گفت‌وگو با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان این مطلب گفت: مردم آمریکا با تکرار این اتفاقات هر روز بیشتر متوجه این واقعیت می‌شوند که قدرت آمریکا تنها نمایشی دروغین در مجامع داخلی و بین‌المللی است. خشونت‌‌های نیروهای امنیتی در آمریکا برای نخستین بار نیست که در این کشور و در میان شهروندان آمریکایی اتفاق می‌افتد اما هر بار که این حوادث تکرار می‌شوند این فکر به ذهن هر بیننده‌ای تداعی می‌شود که آمریکا هر روز بیشتر در مشکلات نژادپرستی خود غوطه‌ور می‌گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: وحشی‌گری و خشونت پلیس آمریکا نیز در برخورد با شهروندان تنها حکایت از ترس و ناتوانی آن‌ها در قبال کوچکترین موج‌های اعتراضی دارد. آمریکا در حال حاضر آن قدر ضعیف شده که حتی قادر نیست اعتراض‌ها و انتقادهای داخلی را مدیریت و رهبری نماید ولی باز با این حال در مجامع عمومی و بین‌المللی ادعای مدیریت جهانی دارد!

لوموئن همچنین عنوان کرد: حوادث امروز آمریکا نشان از فروپاشی تدریجی آن به مرور زمان دارد. فروپاشی که امروز از درون آن آغاز شده و در حال سست کردن ریشه‌های اصلی آمریکا است. برای یک بیننده خارجی که حوادث را از خارج از آمریکا رصد می‌کند این واقعیت واضح است که از آنجایی که آمریکا پشتوانه تاریخی و فرهنگی قوی در طول تاریخ ندارد و تنها بر پایه اقتصاد استعماری و غارت به حیات خود ادامه می‌دهد، کوچکترین تنشی چه در داخل چه در خارج آمریکا می‌تواند تهدیدی برای سردمداران آن محسوب شود؛ برای همین است که به شدت محکوم و خفه می‌گردد. حال در این راه معترضان چه شهروندان آمریکایی باشند و چه مظلومان جهان در کشورهایی چون عراق، افغانستان، فلسطین، سوریه، لبنان و غیره به شدت محکوم و سرکوب می‌شوند.

سخنگوی حزب سولیدر فرانسه  افزود: شعار آزادی بیان و حقوق بشر در آمریکا تنها نمایشی تلویزیونی و تبلیغاتی برای اعضای دولت و کابینه اوباما است؛ چراکه واقعیت چیز دیگری است؛ اوضاع وخیم زندانیان، سرکوب‌های شدید توسط نیروهای پلیس، وضعیت اسف‌‌بار فقر و گرسنگی در بین سیا‌ه‌پوستان، تبعیض‌های نژادی شدید در این کشور و غیره همه نشان از پایمال شدن ابتدایی‌ترین حقوق انسانی در این کشور است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: حوادث امروز فرگوسن ذهن‌های آگاه را بیش از پیش بیدار می‌کند و آن‌ها را نسبت به حقایق جاری آمریکا آشناتر می‌نماید، حتی آن دسته از کشورهایی که خود را به ندیدن و نشنیدن زده‌اند و چشم بر روی بسیاری از جنایات و حق‌کشی‌های آمریکا در جهان بسته‌اند امروز به منتقدان این کشور در مورد حوادث فرگوسن تبدیل شده‌اند؛ امروز می‌بینیم که رسانه‌های غربی به تریبونی برای نقد رویکرد مقامات آمریکا تبدیل شده‌اند. در جریانات فرگوسن پلیس آمریکا به عنوان نیروهای امنیتی پا را بسیار فراتر گذاشته و به تنها نکته‌ای که توجه نمی‌کند عمل به وظیفه اصلی خود یعنی برقراری صلح و امنیت است.

لوموئن در پایان سخنانش گفت: امروز پنتاگون با همدستی صهیونیست‌ها در حال از بین بردن معترضان و مخالفان داخلی آمریکا است؛ اتفاقاتی مانند حوادث فرگوسن و تبدیل شدن آن به جنگ داخلی از هر لحاظ به نفع صهیونیست‌ها است تا هر گونه شعله مخالفت و اعتراضی در داخل آمریکا با تمام توان سرکوب گردد، حوادث امروز در منطقه میسوری به هیچ عنوان اتفاقی نیست، تقسیم‌بندی‌های منطقه‌ای در آمریکا، طبقه‌بندی‌های خاص بین شهروندان سفید پوست و سیاه‌پوست، تفاوت‌ها و تبعیض‌های موجود بین مهاجران آسیایی، اروپایی و آفریقایی در این کشور همه حکایت از تفکرات ریشه‌ای تبعیض‌نژادی در آمریکا دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها