امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105332
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
ابوالفضل عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: رویکرد کنگره ملی بزرگداشت احمد عزیزی باید علمی و با توجه به دیدگاه‌های دینی و ...

ابوالفضل عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: رویکرد کنگره ملی بزرگداشت احمد عزیزی باید علمی و با توجه به دیدگاه‌های دینی و آیینی این شاعر کرمانشاهی باشد.

وی خاطرنشان کرد: احمد عزیزی در زمینه سرایش مثنوی دارای سبک و سیاق خاص خویش بوده و باید در معرفی آن به علاقه‌مندان وی قدم‌های زیادی برداشته شود و معرفی جنبه‌های تأثیرگذار و کشف نشده شخصیت ادبی احمد عزیزی می‌تواند نقطه آغازین حرکت در این کنگره باشد.

عزیزی با بیان اینکه این کنگره باید حرکتی در راستای معرفی واقعی آثار احمد عزیزی باشد، افزود: تولید مستندی از زندگی وی می‌تواند این شاعر آیینی و بزرگ را بسیار بهتر به قشر جوان جامعه معرفی کند و جوانان را با ادبیات فارسی این مرز و بوم پیوند بزند.

وی با اشاره به اینکه علاقه‌مندان به اشعار احمد عزیزی انتظارات زیادی از این کنگره ملی دارند، گفت: در صحبتی که با مسئول برگزاری کنگره ملی احمد عزیزی داشتم، مطالبی در خصوص توجه ویژه به سطح علمی این کنگره ملی مطرح کردم.

پسر احمد عزیزی بیان داشت: در تلاش هستم تا آخرین دست‌نوشته‌های پدرم را جمع‌آوری و ساماندهی کنم تا بتوانم به‌زودی آثار بیشتری از ایشان منتشر و در اختیار علاقه‌مندان بگذارم.

وی ادامه داد: از جمله دست‌نوشته‌های احمد عزیزی کتابی باعنوان «شون میلکان» و نخستین کتاب کردی منتشر شده از این شاعر انقلابی است که به‌زودی آماده رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/2700/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها