امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105338
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم آباد، حسین نوش‌آبادی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان در خرم‌آباد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم آباد، حسین نوش‌آبادی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی لرستان در خرم‌آباد، اظهار داشت: ما امروز در یک مجمع فرهنگی جمع شده‌ایم که اجتماعی از اصحاب فرهنگ و هنر در آن انجام شده است
 
معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: دولتی که تاکنون یک سال از عمر کاری آن سپری شده و تا حد امکان به شعارهای خود عمل کرده است، در حوزه سیاست خارجی کاهش تنش‌ها و گسترش روابط را در کارنامه کاری خود به همراه داشته است و اکنون درصدد شکستن دیوار آهنین تحریم‌ها است.
 
وی عنوان کرد: استفاده از توان اقتصادی دولت برای مهار تورم، کارآفرینی و همچنین توسعه از جمله اهداف اصلی این دولت است.
 
نوش‌آبادی بیان کرد: دولتی که شعار اعتدال و شعار توجه به همه اندیشه‌ها و افکار را سر می‌دهد باید از همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به اعتلای فرهنگی استفاده کند و هدف ما پرهیز از خط‌کشی‌های جناحی و سیاسی است و به حوزه فرهنگ و هنر می‌اندیشیم.
 
وی افزود: عنصر فرهنگ بالاترین موضوعی است که در هر جامعه‌ای دارای اهمیت است و ما یک فرهنگ مستقل و یک هویت مستقل به نام فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی را داریم که این فرهنگ و تمدن در هیچ دورانی ایستایی نداشته است و نباید در نظام اسلامی دچار وقفه شویم و این مسیر باید تداوم داشته باشد، چراکه کشوری که شعارش استقلال فرهنگی است، نباید دچار وقفه شود.

معاون وزیر ارشاد بیان کرد: ما در لرستان توانمندی‌ها و استعدادهای زیادی داریم که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و با توجه به اینکه لرستان سیزدهمین استان از نظر وسعت و جمعیت است و از نظر منابع آبی سومین استان کشور به شمار می‌رود، بنابراین باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

این مسئول اضافه کرد: هر جا آب باشد آبادانی را به دنبال دارد، بنابراین باید در لرستان که سرشار از منابع آّبی است آبادانی را شاهد باشیم و این در حالی است که در لرستان چنین نیست و این امر توجه بیشتر مسئولان را می‌طلبد که باید در زمینه‌های مختلف مورد توجه قرار بگیرد.

نوش‌آبادی یادآور شد: وزارت ارشاد برنامه‌های زیادی را در دست اجرا دارد که  برای اجرای این برنامه‌ها بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی عنوان کرد: ما مصمم هستیم که در حوزه فرهنگ، آزادی‌ها را در چارچوب فرهنگ گسترش دهیم و برای این امر دو شرط لازم است که این شرایط شامل شرط عدم تعرض به حقوق اسلامی و دوم عدم تعرض به حقوق عمومی  مردم است و اهل قلم که جزئی از مردم به شمار می‌روند، باید آزادانه بنویسند و آزادانه نقد کنند که نباید در این زمینه استقلال و آزادی یکدیگر را نقض و نفی کنند.
 
معاون وزیر ارشاد در لرستان عنوان داشت: لرستان در زمینه‌های مختلفی در سرنوشت کشور نقش بسیار زیادی داشته است و با تقدیم بیش از 6 هزار شهید، 15 هزار جانباز و 900 آزاده از جمله استان‌های مؤثر در دوران دفاع مقدس بوده است و همچنین شهید اهل قلم محمود صارمی از این استان برخاسته است.
 
این مسئول متذکر شد: وجود چهره‌های خاص و علمای علمی و دینی بسیار زیادی در لرستان به  مردم این استان، ملت ایران و همچنین به جهان اسلام هویت و اعتبار بخشیده است.
 
نوش‌آبادی بیان کرد: غنای موسیقی حماسی و اصیل لری آوازه جهانی دارد و بسیاری از مردم در سراسر دنیا علاقه‌مند به شنیدن موسیقی لری هستند.
 
معاون وزیر ارشاد گفت: استفاده از ظرفیت‌های بسیار بالا در لرستان مانند موسیقی می‌تواند این استان را به پایلوت فرهنگی کشور تبدیل کند که باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود؛ اگرچه در دولت‌های گذشته در این زمینه تلاش‌هایی شده است، اما این تلاش‌ها کافی نبوده و باید تداوم داشته باشد.
 
نوش‌آبادی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های گردشگری و تفرجگاه‌های بِکر در لرستان می‌تواند سبب توسعه این استان شود؛ لرستان بیش از یکصد سال است که در عرصه قلم و روزنامه‌نگاری صاحب سبک و قلم است.
 
وی در پایان گفت: هنر جزئی از فرهنگ است و ترویج فرهنگ قرآن و عترت یکی از مهم‌ترین وظایف اداره‌کل ارشاد اسلامی است، اما ما باید برای فرهنگ ناب اسلامی و اعتلای تمدن فرهنگ ایرانی  اسلامی تلاش کنیم.
 
انتهای پیام/2304/ذ30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار