امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105348
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۵
تعداد بازدید: 201
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تظاهرات مردم یمن در اعتراض به دولت کنونی و ناتوانی آن در اداره کشور و بروز اختلالات امنیتی و اقتصادی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تظاهرات مردم یمن در اعتراض به دولت کنونی و ناتوانی آن در اداره کشور و بروز اختلالات امنیتی و اقتصادی و سیاسی، پنجشنبه نیز برای چهارمین روز متوالی ادامه یافت و حوثی‌ها و مخالفان مردمی، به دولت تا امروز جمعه مهلت دادند که مطالبات آنها را برآورده کند.

به گزارش شبکه «العالم»، عبد الملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن در سخنانی تصریح کرد: مردم برای خواسته‌های مشخصی قیام کرده‌اند و خواستار سرنگونی دولت و تغییر آن هستند.

معترضان یمنی در تظاهرات گسترده پنجشنبه در سومین روز از اعتراضات و افزایش خشم عمومی در شهرهای مختلف یمن تهدید کرده بودند که در صورت محقق نشدن خواسته هایشان، روز جمعه، اعتراضات خود را گسترش خواهند داد.

رهبر جنبش انصار الله گفت: مردم یمن از علمکرد دولت به تنگ آمده اند و اقدامات انقلابیشان را ادامه خواهند داد.

به نوشته پایگاه «البدیل»،عبد الملک الحوثی افزود: راه حل این است که دولت در مسیر از بین بردن خواسته‌ها و حقوق مردم حرکت نکند. هدف ما فتح صنعا نیست بلکه سرنگونی دولت و تغییر آن است.

در همین حال، خبرنگار العالم در یمن گزارش داد که اعتراض‌های مردم یمن در صنعا و استان‌های دیگر به سیاست‌های دولت همچنان در حال افزایش است.

مردم یمن روز پنجشنبه با برگزاری تظاهرات گسترده در شهر صنعا (پایتخت) و دیگر مناطق این کشور، ضمن محکوم کردن سیاست های دولت، بر خواسته خود مبنی بر سرنگونی دولت تاکید کردند.

به دنبال برگزاری اعتراضات گسترده مردمی «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن، کمیته‌ای را برای مذاکره با عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصار الله درخصوص خواسته‌های معترضان تشکیل داد و قرار است که هادی از استان صعده در شمال یمن دیدن کند.

از سوی دیگر رئیس‌ جمهور یمن، به نیروهای امنیتی این کشور برای مقابله با طرفداران جنبش انصار الله که با خواسته های مردم یمن همراه شده است، دستور آماده باش داد. در مقابل، جنبش انصار الله بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات و تظاهرات مردمی تاکید کرده و درباره تعرض به آن هشدار داده است. مردم یمن دولت کنونی را فاسد و ناتوان می دانند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار