امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10535
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان در نشست علنی عصر شنبه ۴ خردادماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان در نشست علنی عصر شنبه ۴ خردادماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 1392 کل کشور با اکثریت به رفع ابهام از بند «53» از این لایحه رای دادند.

براساس این گزارش، ماده «53» لایحه دولت با عنوان (در سال 1392 به منظور تأمین واحدهای آموزشی مورد نیاز در مجتمع‌های مسکونی، شهرهای جدید و مسکن مهر دولت مکلف است در مجموعه‌های ساختمانی 100 تا 200 واحد مسکونی فضاهای آموزشی مورد نیاز براساس برآورد اداره کل نوسازی مدارس استان مربوط و به تناسب تعداد واحدهای احداث شده توسط سازندگان احداث و یا هزینه‌های احداث فضا به اداره کل نوسازی مدارس ذی‌ربط تودیع می‌گردد.) به تصویب رسید.

پیش از این در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 وظیفه ساخت مجتمع‌های آموزشی و مدارس به عهده مردم گذاشته شده بود که براین اساس غلامرضا کاتب نماینده مجلس پیشنهاد کرد که برای برداشتن باری از روی دوش مردم و همچنین رفع ابهام از این ماده، دولت مکلف به ساختن مجتمع‌های مسکونی با اعتبار بیش از هزار و 700 میلیارد تومان شود.

این گزارش می‌افزاید، مهرداد لاهوتی بائوج در مخالفت با پیشنهاد کمیسیون تلفیق گفت: دولت هزار و 700 میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی درخواست کرده و نمایندگان نباید با برداشتن این میزان اعتبار، باری بر روی دوش مردم بگذارند.

لاهوتی ادامه داد: دولت باید مکلف باشد که مدرسه‌سازی کند نه اینکه مردم مدرسه بسازند.

جعفر قادری سخنگوی کمیسیون تلفیق نیز با بیان اینکه ما از این نظر که باری از روی دوش مردم برداشته شود، با این پیشنهاد موافقیم.

نماینده دولت نیز با پیشنهاد رفع ابهام و گذاشتن تکلیف بر دوش دولت مبنی بر ساخت مدرسه برای مجتمع‌های 100 تا 200 واحدی موافق بود، بنابراین این ماده از مجموعه 196  نمایندگان حاضر با 108 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 24 رأی ممتنع به تصویب رسید.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار