امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105371
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۲
تعداد بازدید: 155
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: سفر رئیس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به استان اردبیل که با استقبال خوب مردم روبه‌رو شد دستاوردهایی داشته که بنده به صورت مفصل در قالب مطالبات مردمی آن را از رئیس دولت یازدهم خواستم.

وی از مسئولان استانی خواست نامه‌ها و عرایض اهالی را با دقت کامل و به نحو شایسته رسیدگی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: مشکلات این استان به ‌طور کامل در شورای اداری به رئیس‌ جمهور و معاون اجرایی و وزیران حاضر ارائه شد.

آیت‌الله عاملی، مطالب طرح شده در شورای اداری استان اردبیل را به‌ طور کامل تشریح کرد و گفت: در این جلسه بنده لزوم رعایت عدالت بین استان‌ها و از بین بردن فاصله و رساندن تمام استان‌ها به نقطه تساوی را خواستار شدم.

وی، ضرورت رعایت عدالت بین آحاد ملت را خاطرنشان کرد و افزود: هیچ‌کس نباید حق ویژه، واسطه ویژه، سفارش ویژه و رابطه ویژه و تمکن و تمول پنهان داشته باشد.

امام جمعه اردبیل، لزوم حفظ عزت رعیت و شوکت آنها را بیان کرد و ادامه داد: دولت خدمتگزار در عرصه بین‌الملل به نحو شایسته عزت کشور را حفظ کرده است و اکنون در کنار آن باید عزت ملت به ویژه جوانان حفظ شود. میلیون‌ها دختر و پسر در کشور در آستانه تشکیل نهاد مقدس خانواده و تأمین حداقل زندگی، چشم به تدبیر دولت دوخته‌اند.

آیت‌الله عاملی، لزوم توجه به قابلیت‌های منطقه در برنامه‌ریزی به ویژه حوزه گردشگری را یادآور شد و تصریح کرد: ورود نزدیک به 10 میلیون توریست به استان اردبیل قابلیتی بی‌نظیر است در حالیکه استان آمادگی پذیرایی از این‌ همه جمعیت را ندارد و در این خصوص باید یک ردیف خاص برای اردبیل در بودجه باز شود.

وی ادامه داد: در شورای اداری از رئیس جمهور خواستیم تا نسبت به ایجاد منطقه آزاد گردشگری سرعین، کمربند گردشگری سرعین که به شهرهای نیر، سرعین، اردبیل و مشگین‌شهر چهره‌ای دیگر می‌دهد و همچنین تخصیص اعتبار لازم برای کمربندی سوم اردبیل دستور لازم را صادر کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در کنار آن خواستار تصویب مناطق نمونه گردشگری در منطقه نیر، نمین، خلخال و کوثر و  الحاق مناطق شمال استان به منطقه آزاد ارس شدیم.

در شورای اداری گلایه‌ها و ناراحتی‌های مردم را از نتایج سفر اعلام کردم

آیت‌الله عاملی، توجه ویژه به کشاورزی و آب را در استان اردبیل یادآور شد و بیان کرد: در این خصوص به تکمیل سد کوثر، سه عمارت در گرمی و احداث سدهای معیشتی تأکید شد.

وی عنوان داشت: ظرفیت خلخال از جهت تولید آب در منطقه بی‌نظیر است و شایسته است سهم خلخال از قزل‌اوزن با دستور قاطع رئیس‌جمهور احیا شود.

امام‌ جمعه اردبیل گفت: اظهار تأسف شد که رئیس‌جمهور با خط راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد مخالفت کرده و گفته «محصولات کشاورزی دشت مغان آن‌قدر نیست که خط آهن را توجیه کند» در حالیکه محموله این خط راه‌آهن صرف محصولات کشاورزی نیست. بلکه اهالی مشگین‌شهر، اصلاندوز، پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی و 3500 مسافر آذری است که هر روز از مرز بیله‌سوار وارد استان ما می‌شوند.

وی ادامه داد: رئیس ‌جمهور در سخنرانی خود به بخش عمده مطالبات متعرض نشده بود، بنابراین در شورای اداری گلایه و ناراحتی خودم و مردم و افکار عمومی از نتایج سفر را به رئیس‌جمهور ابلاغ کردم و به‌ تبع آن رئیس‌جمهور با الحاق شمال استان به منطقه آزاد ارس موافقت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل عنوان کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت و تحریم‌های شدید استکبار جهانی، ما این سفر را مثبت ارزیابی می‌کنیم.

آیت‌الله عاملی اضافه کرد: در این سفر قرار شد شمال استان به منطقه آزاد ارس ملحق ‌شود، منطقه ویژه نمین به زودی فعال شده و راه‌آهن میانه به اردبیل نیز اجرایی شود.

وی تصریح کرد: سد گیوی تا آخر امسال تکمیل می‌شود و در کنار آن شبکه‌های چند سد از جمله سد خداآفرین و گیوی آغاز شده و با 11 میلیارد تومان ساختمان تروما تکمیل و ساختمان رادیوتراپی احداث می‌شود.

امام جمعه اردبیل در پایان سخنان خود گفت: تصویب منطقه آزاد سرعین فقط به مصوبه مجلس نیاز دارد که امیدواریم با پیگیری نمایندگان استان در مجلس این کار هر چه زودتر عملیاتی شود.

انتهای پیام/62001/ذ40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها