امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105383
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۲
تعداد بازدید: 18
دکتر رضا روستا آزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم پیگیری قضایی ...

دکتر رضا روستا آزاد رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به لزوم پیگیری قضایی درباره افشا کنندگان اسامی دانشجویان بورسیه اظهار داشت: رسانه‌ای کردن اسامی این لیست کار خطایی بود و دولت طوری دراین باره موضع گرفت که انگار همه این سه هزار نفر مخدوش است اما خودشان نهایتا تقلیل دادند و گفتند فقط اسامی 100 نفر مورد ایراد است.

روستا آزاد با بیان اینکه آنها به خاطر یک سوم کل این لیست را مخدوش اعلام کردند، گفت: معاون اول رئیس‌جمهور هم در این زمینه گفت خسارتی که این سه هزار بورسیه وارد کرد از خسارت اختلاس سه هزار میلیارد هم بیشتر بود لذا فضایی در دانشگاه ایجاد شد که گویی فاجعه رخ داده و فقط افراد ناصالح و ناشایست انتخاب شدند، بنابراین این قضیه لطمه به وزارت علوم و آبروی این افراد بود که اگر بخواهند اعاده حیثیت کنند کار گزافی نکرده‌اند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه حق این افراد است که علیه وزارت علوم اعاده حیثیت کنند و درخواست رسیدگی بدهند، به بررسی آسیب‌های این موضوع اشاره کرد و گفت: قاطبه دانشگاهیان نسبت به این عده و جامعه نظر بسیار بدی پیدا کرده‌اند و از سوی دیگر این افراد زیر سؤال رفتند و هنوز هم ما به عنوان کسانی که در بستر دانشگاه‌ها هستیم می‌بینیم که کار درست نشده است.

وی در عین حال یادآور شد: با روندی که در مجلس شاهد بودیم برخی متوجه شدند این قضیه امری باطل بوده و در فضای سیاسی صورت گرفته است از این رو کسانی که در حقشان ظلم شده است حق دارند برای احقاق حقوق خود از وزارت علوم شکایت کنند تا قاضی طبق هنجارهای قضایی مشخص کند چه کسی مسئول این هتک حرمت است.

انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها