امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105391
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان در ارتباط با سیاست خارجی و ...

موید حسینی‌صدر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان در ارتباط با سیاست خارجی و داخلی همواره چراغ راه بوده و با در پیش گرفتن دیپلماسی هوشمند و فعال باید در راستای احقاق حقوق ملت گام برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه در مورد استراتژی کشورمان و روابط خارجی موجود رهنمودها و خط مشی کلی توسط مقام معظم رهبری ترسیم می‌شود، ادامه داد: ایشان پیش از این در فرمایشات و سخنرانی‌هایشان مقوله نرمش قهرمانانه را پیش روی مقامات و تصمیم‌سازان نظام اسلامی گشودند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه با لحاظ منویات رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران، این آمادگی را دارد که با مسائل به صورت زنده و پویا روبه‌رو شده و انعطاف کافی و نه کم و نه زیاد از خود نشان دهد، خاطرنشان کرد: اما این به معنای زیر پا گذاشتن اصول نظام اسلامی و مرعوب شدن نیست و نباید آن را به تسلیم شدن هم تعبیر کنیم.

حسینی‌صدر با اشاره به اینکه ادبیات دیپلماتیک این اقتضا را دربردارد که با دوری از هرگونه هیجانات کاذب و با در نظر گرفتن مصالح ملی، منطقه‌ای و آرمان‌های نظام اسلامی در مذاکرات شرکت کنیم، خاطرنشان کرد: در فضای گفتمان عقلی با در نظر گرفتن منافع طرفین مذاکره باید نشست‌های رسمی را ترتیب داد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه توأم با اقتدار در نشست‌ها و مذاکرات مختلف با هدف حفظ دستاوردهای چندین ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شرکت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مذاکرات مختلف از جمله نشست ایران اسلامی با 5+1 و امثال آن با حساسیت کافی برگزار می‌شود.

وی ضمن ابراز تاسف از وضعیت فعلی نوار غزه و اقدامات غیرانسانی رژیم جعلی صهیونیستی، بیان داشت: کشتار کودکان، زنان و سالمندان بی‌دفاع جزء جدا نشدنی از دیپلماسی دشمنان اسلام بوده و زبانی جز زور، تحریم و تهدید را نمی‌شناسند.

انتهای پیام/61002/گ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار