امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105392
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پنجشنبه شب در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی علی‌ بن موسی‌الرضا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پنجشنبه شب در جمع زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی علی‌ بن موسی‌الرضا (ع) ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: علت اینکه امام صادق (ع) به عنوان رئیس مذهب شیعه نامیده می‌شوند به این دلیل است که پس از دوران امامت حضرت علی (ع) اشاعه مکتب شیعه به سختی امکان‌پذیر بود.

این مرجع عالیقدر تقلید با بیان اینکه در دوران امام محمد باقر (ع) امکان گسترش مکتب شیعه سخت بود و ایشان پرچم نشر احکام دانش را افراشته کردند، افزود: در دوران امام صادق (ع) نیز این امر گسترش پیدا کرد و 4 هزار نفر در محضر ایشان درس علم، اخلاق، تفسیر، صداقت و راستگویی و... را آموختند.

مکارم‌شیرازی تصریح کرد: در زمان امام جعفر صادق (ع)، اسلام گسترش یافت و از ملیت‌ها، مذاهب و سنت‌های مختلف به دین مبین اسلام روی آوردند.

وی با بیان اینکه باید از مکتب علمی، جهاد علم و دانش امام صادق (ع) اطلاع داشته باشیم، اظهار داشت: اینکه هر کدام از شاگردان آن حضرت در علوم مختلف تخصص داشتند، نشان از ابتکار امام صادق (ع) است.

مکارم‌شیرازی با بیان اینکه مکتب امام صادق (ع)، مکتب علمی جامع و فراگیری بود، گفت: با این حال امام جعفر صادق (ع) توسط سم منصور دوانیقی در سن 65 سالگی به شهادت رسیدند و عالم اسلام را داغدار کردند.

این مرجع عالیقدر تقلید در ادامه با اشاره به استیضاح وزیر علوم نیز گفت: دانشگاه باید استقلال داشته باشد و ابزار سیاسی برای جناح‌های مختلف نباشد، لذا دانشگاه باید متکی به استقلال خود باشد.

وی ادامه داد: نمایندگان خانه ملت، وزیر علوم و تحقیقات را نپذیرفتند زیرا در کنار اقدامات مثبتی که وی انجام داده بود، اقدامات ناشایستی نیز در کارنامه‌ وی به ثبت رسید.

وی اظهار داشت: در هر صورت فرصت اصلاح به وزیر علوم تعلق گرفت که از آن استفاده نکرد اما خوشحالم از اینکه رئیس‌جمهور در ارتباط با استیضاح نیز به رای نمایندگان مجلس احترام گذاشت و تابع قانون بود.

مکارم‌شیرازی با بیان اینکه وزیر آینده باید مشکلات علمی را برطرف کند، افزود: حوزه و دانشگاه قلب ملت است و این قلب نباید بیمار شود.

انتهای پیام/70005/گ30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها