امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105399
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهریار، محمدحسین صفارهرندی شامگاه پنج‌شنبه که به عنوان میهمان در همایش شبی با شهدای فردوسیه در این ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهریار، محمدحسین صفارهرندی شامگاه پنج‌شنبه که به عنوان میهمان در همایش شبی با شهدای فردوسیه در این شهرستان حاضر شده بود با اشاره به برنامه‌های غرب در عراق اظهار داشت: تصور دشمنان این بود که با حمایت داعش در عراق می‌توانند سبب ترس در ایران اسلامی شوند.

وی افزود: اما نه تنها برنامه‌های آنان عملی نشد بلکه مردم مسلمان ایران با کمک‌ها مادی و معنوی و گاهی نیز مالی به همتایان عراقی خود سبب رانده شدن داعش شدند و همین روزها نیز نابودی این گروه را خواهند دید.

صفارهرندی با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) بیان کرد: امام جعفر صادق و پدر بزرگوار ایشان حق بزرگی بر گردن شیعیان و به طور کلی تمام جهان اسلام دارند چرا که اگر رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های این امامان بزرگوار نبود مشخص نبود که امروز چه بلایی بر سر دین خدا آمده بود.

وی در ادامه ضمن بیان فضیلت‌های اخلاقی امام جعفر صادق(ع) و امام باقر(ع) و با اشاره به کلاس‌های درس این بزرگواران و تعداد بی‌شمار شاگردان آنها گفت: شاگردان مکتب امام صادق (ع) امروز سلسله جلیل روحانیت را تشکیل داده‌اند و هزاران نفر از همین سلسله جلیله با پوشیدن لباس امام صادق در جایگاه تنویر افکار عمومی ایستاده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: این کار بزرگ بیش از 12 یا 13 قرن است که ادامه دارد و امروز آوازه مکتب امام صادق از زبان خود آن حضرت شنیدنی‌تر شده است و بیش از پیش به گوش جهانیان می‌رسد.

این کارشناس مسائل فرهنگی افزود: عده‌ای جاهل در زمان زندگی این امام بزرگوار گمان می‌کردند با قطع ارتباط میان مردم و امامان می‌توانند سبب نابودی دین خدا شوند اما برخی‌ از همین ایران عزیز ما با پای پیاده ماه‌ها در راه بودند تا به محل زندگی این امام بزرگوار برسند و نحوه انجام صحیح و درست فرایض دینی را جویا شوند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران و رشادت‌های بی‌مانند امام خمینی(ره) اظهار داشت: یکی از برکات بزرگ مکتب نورانی امام صادق همین مکتب نورانی امام خمینی بود که توانست با رشادت‌هایی بی‌مانند، انقلابی نورانی را به راه بیندازد و سبب انتقال صحیح اسلام ناب محمدی به سایر شهرها و کشورهای جهان شود.

*انقلاب اسلامی ایران سبب رونق مکتب امام صادق(ع) شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی ایران در طول تاریخ اسلام اظهار کرد: مکتب اسلامی امام صادق با انقلاب اسلامی که در کشور عظیم و پهناور ایران رخ داد رونق بیشتری گرفت.

صفارهرندی در رابطه با مخالفان خارج از مرزهای کشورمان که به تحریف دین اسلام می‌پردازند گفت: برخی از خارج شدگان از انقلاب اسلامی که البته به طور کلی از دین نیز خارج شدند امروز در خارج از مرزهای کشورمان به تحریف اسلام ناب محمدی در ایران می‌پردازند اما رویه و خط اصلی دین در ایران همچنان برقرار و پابرجاست.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر لزوم پاسداشت یاد و نام شهدای هشت ساله دفاع مقدس اظهار کرد: این نهال انقلاب نیاز به آبیاری داشت، نیاز به خون داشت که شهدا با از خودگذشتگی با خون خود این انقلاب را آبیاری کردند و نشان دادند که مکتب نورانی امام صادق(ع) ارزان به دست نیامده است.

*جمهوری اسلامی ایران حکومتی به نام خدا است

صفارهرندی ضمن بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران حکومت خداست اظهار داشت: آیا ممکن بود نظامی خدایی همچون نظام مقدس ایران اسلامی که همواره در طول تاریخ آرزوی خوبان عالم بوده است بدون هرگونه آسیب و توطئه‌ای توسط دشمنان همراه باشد؟

وی با اشاره به روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی در کشورمان گفت: از همان ابتدا عده‌ای معدود ساز مخالفت با انقلاب اسلامی را سر دادند و نگذاشتند آب خوش از گلوی مردم انقلابی ایران پایین برود و همین امر نشان داد که این انقلاب نیاز به آبیاری دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر گسترش اهداف والای انقلاب ایران در سایر کشورهای جهان همچون کشور یمن بیان کرد: اگر امروز خبرهایی می‌شنویم که آوازه انقلاب ایران از مرزهای کشورمان فراتر رفته است و کشورهای بسیاری را در برگرفته حاصل مجاهدت‌های شهدا و استقامت ملت ایران است.

وی دلیل اصلی دشمنی کشورهای استکباری جهان با ایران اسلامی را همین انتشار موازین دقیق اسلامی به سایر کشورهای جهان دانست و افزود: امروز باید جشن بگیریم که علم آزادی خواهی‌های کشورهای مسلمان و به طور کلی سایر کشورهای جهان شباهت‌های بسیار زیادی با انقلاب الهی ایران دارد.

صفارهرندی با اشاره به تحریم‌های دشمنان و مشکلات پیش آمده در کشور خاطرنشان کرد: ما خودمان می‌دانیم مشکل داریم و برخی ندانم‌کاری‌های مسئولان داخلی زندگی را برای مردم سخت کرده‌ است اما بازهم دشمنان زمانی که از خارج از مرزهای کشورمان به ایران نگاه می‌کند، می‌گویند که ایرانی‌ها زندگی راحتی دارند و علاوه بر کنترل کشور خود به کشورهای همسایه مثل عراق را نیز کمک می‌کنند.

وی افزود: زمانی که مردم سوریه به دلیل توطئه‌های دشمنان غربی و عربی دچار مشکلاتی شدند دست کمک و یاری به سوی ایران دراز کردند و ایرانیان نیز به واسطه اعتقادات دینی خود به این کشور کمک کردند.

صفارهرندی افزود: به لطف خدا امروز تمام مسائل و مشکلات ایجاد شده برای کشور را پشت سر می‌گذاریم اما بازهم غربیان دیدند که بازنده این بازی بوده‌اند.

وی در خاتمه با تاکید بر لزوم عمل به درخواست‌های شهدا اظهار کرد: اعترافات دشمن مبنی بر ذلت در برابر ایرانیان حاصل خون شهدا است و ما باید انتظارات شهدا از خودمان در زمینه‌های مختلف را برآورده کنیم و به آنها عمل کنیم.
انتهای پیام/2302/ع40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها