امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 3
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105411
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تاکستان؛ در مراسم شهادت امام صادق(ع) که امروز با حضور عزاداران در مسجد جامع شهر اسفرورین برگزار شد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تاکستان؛ در مراسم شهادت امام صادق(ع) که امروز با حضور عزاداران در مسجد جامع شهر اسفرورین برگزار شد آیت‌الله سید احمد خاتمی ایام شهادت رئیس مکتب جعفری را تسلیت گفت و با ذکر اینکه مردم سرمایه انقلاب هستند؛ اظهار داشت: به فضل الهی مردم 36 سال است پای علم انقلاب اسلامی ایستاده‌اند که برپایی چنین مجالس در سالروز شهادت امام صادق(ع) گویای ارادت مردم به فرزندان ائمه اطهار است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با قدردانی از شرکت مردم و مسئولان در این مراسم به روایتی از امام صادق(ع) پیرامون جامعه اسلامی اشاره کرد و افزود: امام ششم فرمودند« هر کس زمانه خویش را بشناسد دچار گمراهی نشده و گول نمی‌خورد»؛ تمام تلاش دشمنان هم بر این نقطه معطوف شده است که به مردم ایران به خصوص نسل جوان القا کنند که پیشرفتی تاکنون وجود نداشته و انقلاب رو به کم‌رنگی است و جلوه روزهای ابتدایی را ندارد که متأسفانه برخی از افراد نیز این حرف دشمن را تکرار می‌کنند.

خاتمی با اشاره به رواج تخریب در جامعه بیان کرد: اینکه هر دولتی دولت گذشته خویش را تخریب کند کمترین ضربه آن دادن سوژه به دست دشمنان است؛ هر دولتی پس از انقلاب نقاط مثبت و منفی را داشته است که البته نقد سازنده باید وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت شهر تهران با بیان اینکه اشاره صرف به نقاط منفی دادن سوژه به دشمن است؛ بیان کرد: به فضل الهی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب در همه عرصه‌ها کشور به پیشرفت‌هایی رسیده است.

خاتمی با تشریح شاخصه‌های پیشرفت کشور بیان کرد: در شاخصه‌های علمی و فناوری امروز میهن اسلامی در رده اول جهان قرار دارد؛ همین طور که کشوری موفق است که مردم با آن همراه است و نظامی که همراهی مردم را نداشته باشد از بین می‌رود؛ شاه جنایتکار پس از یک دوره 37 ساله پس از سراسری شدن فریادهای مرگ بر شاه از بین رفت و کاخ‌های ظلم برچیده شد.

وی با اشاره به گذشت دو سال از آغاز تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده آمریکا و اذعان اوباما به فشردگی تحریم‌ها عنوان کرد: طی این دو سال بنابر اذعان خبرنگارانی که به ایران آمدند هیچ اثری از طاقت فرسا بودن تحریم‌ها وجود نداشته است و هیچ اثری از شکنندگی نبوده است که نظام اسلامی در عرصه مبارزه با تحریم شاخصه بالایی دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: استقلال و حاکمیت دینی مهمترین عظمتی است که انقلاب به مردم داده است، برخی از فشارها هم تاوان همین ایستادگی مردم پای خون‌های مطهر شهدا است.

خاتمی با اشاره به اینکه مردم ایران با انقلاب و ولایت همراه و هم‌مسیر هستند؛ بیان کرد: نیروهای مسلح نیز شاخصه دیگر اقتدار کشور هستند که بازوهای پرتوان کشور محسوب می‌شوند همچنان که کشور ما با فرماندهی معظم کل قوا مقتدرترین و توانمندترین ارتش را در سراسر منطقه دارد؛ قوای ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی امروز با روحیه شهادت طلبی پیش رو هستند به علاوه اینکه در عرصه تجهیزات نظامی نیز پیشرفت زیادی داشته‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موشک‌باران شهرهای اسرائیلی در جنگ اخیر عنوان کرد: مشاهده می‌شود که این موشک‌باران زندگی سران صهیونیست را متلاشی کرده است؛ مقاومت و حماس درسی فراموش نشدنی را به سران اسرائیل جنایتکار می‌دهند که این رژیم باید بداند در صورت تعرض احتمالی به ایران، تل آوی و حیفا با خاک یکسان خواهد شد.

خاتمی با اذعان به اینکه سران آمریکایی در عمل قدرت حمله به ایران را ندارند که در غیر این صورت تاکنون لحظه‌ای از این تصمیم درنگ نکرده بودند، به انقلاب مصر و سرنگونی حسنی مبارک در این کشور پرداخت و بیان کرد: فقدان رهبری سبب شد که این انقلاب‌ها دستخوش انحراف‌هایی شود؛ در کشور لیبی مردم قیام کردند و پادشاهی 40 ساله را نابود کردند که اکنون به علت نبود رهبری و هدایت این کشور روز به روز در آن درگیری رخ می‌دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نعمت رهبری جانباز، مبارز در دوره سیاه استبداد پهلوی و رزمنده دوره‌های بحرانی جنگ امروز نصیب ملت شده است که حرکت 36 ساله انقلاب به برکت ولایت بوده است و اگر این نعمت نبود انقلاب اسلامی تاکنون هفت کفن پوسانده بود.

خاتمی با تأکید براینکه خطر استحاله فرهنگی در کمین نسل‌ دوم، سوم و چهارم انقلاب است، تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای خطری اساسی برای جامعه اسلامی هستند، 150 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان با مأموریت دین‌زدایی در پی این هستند نسل جوان دین را امری تشریفاتی دانسته و تمام سنن انقلابی را از یاد ببرد.

خاتمی ترویج سبک زندگی غربی را جزو دیگر تأثیرات ماهواره دانست و گفت: سبک زندگی غرب به دنبال انسانیت‌زدایی است؛ این بوق‌های تبلیغاتی دشمن در تلاش‌اند علیه نظام اسلامی تا می‌توانند با دروغ، تهمت و افترا به پیش بروند؛ استفاده از ابزارهای ماهواره‌ای بی‌تردید آوردن دشمن به درون خانه است که توصیه می‌شود خانواده‌ها نسبت به این خطر حساسیت داشته باشند چراکه متاسفانه برخی تنوع برنامه‌های علمی و ورزشی را موجب استفاده از ماهواره می‌دانند که این آغاز گرایش به دیگر شبکه‌های ماهواره‌ای است که در این راستا صدا و سیما تصاویر منتخب علمی و ورزشی را خود پخش می‌کند و دشمن ماهواره‌ای هیچ‌گاه به دنبال ارتقای ملت و جوانان نیستند.
انتهای پیام/77005/س40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار