امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۴:۴۵
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105416
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
احمد آریایی‌نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با تأکید بر اینکه رهبری،

احمد آریایی‌نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با تأکید بر اینکه رهبری، ولایت و قانون، محور وحدت ما هستند،‌ گفت: اختلاف، امری شیطانی است و با تمسک به این محورها هیچ اختلافی نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر پیگیری مطالبات نمایندگان از وزارت علوم پس از پایان دوره تصدی رضا فرجی‌دانا گفت: اگر قرار باشد شخص تغییر کند ولی سیاست‌ها تغییر نکند تلاش نمایندگان بیهوده بوده است.

آریایی‌نژاد قانون را معیار عمل دولت و مجلس خواند و گفت: اراده ما اطاعت از قانون است و امیدواریم این سرلوحه عملکرد مجلس و دولت باشد؛ بعضی در سخن می‌گویند «سمعاً و طاعتاً» ولی بعد رویه غیرقانونی خود را ادامه می‌دهند.

وی معرفی محمدعلی نجفی را به عنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به عدم اعتماد مجلس به وی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، مطرح کردن بحث قلیان و اعلام ناتوانی او نسبت به اداره سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نوعی تناقض خواند و در بخش دیگر از سخنان خود گفت: در ترکیب دولت وزرای متعددی هستند که چالش‌های بسیار کمتری با مجلس دارند و توصیه ما به دیگر وزرا و گزینه بعدی وزارت علوم این است که به سبکی عمل نکنند که با مجلس چالش درست شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس بر لزوم پیگیری سریع موضوع طرح اسامی بورسیه‌های دوره قبل تاکید کرد و گفت: اگر سرپرست بخواهد در این زمینه تحت این عنوان که سمت وزارت ندارد خود را فاقد اختیار بداند پس در هیچ موضوعی نباید دخالت کند.

آریایی‌نژاد گفت: با دوستان در مجلس گفتیم که موضوع بورسیه‌ها و اعلام نام افراد که منجر به لکه‌دار شدن آبروی بعضی شد باید بلاانقطاع پیگیری شده و علاوه بر آن مسئله بازگشت دانشجویان مسئله‌دار به تحصیل نیز در دستور کار مجلس قرار گیرد و به تغییر صرف شخص وزیر بدون تغییر در سیاست‌ها نباید اکتفا کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها