امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105418
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
بهرام بیرانوند، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ضرورت احقاق حق ...

بهرام بیرانوند، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره ضرورت احقاق حق افرادی که نامشان در فهرست بورسیه‌ها رسانه‌ای شده است، گفت: قبل از برگزاری جلسه استیضاح، وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای افشای نام بورسیه‌ها را تقبیح کرد.

وی با تأکید بر زشتی بردن آبروی افراد به ویژه در مورد چیزی که هنوز اثبات نشده است، اظهار کرد: اگر زشتی این کار از بین برود و بدون اینکه قانون اجازه داده باشد نامی افشاء شود دیگر هیچکس مصونیت نخواهد داشت.

حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است

بیرانوند با نقل جمله‌ای از امیر مؤمنان علی (ع) با این مضمون که تهمت تنها تیری است که هرگز به خطا نمی‌رود، گفت: اینگونه کارها هزینه آبرویی دارد و کسی مجاز نیست حتی نام متهمان را بدون حکم قاضی رسانه‌ای کند که اگر این رویه باب شود دیگر احدی در امان نخواهد بود لذا حق پیگرد متعرضان به آبروی افراد محفوظ است.

وی با ابراز تأسف از اینکه عده‌ای نان خود را با کوبیدن بر طبل اختلاف و تفرقه می‌بینند ابراز کرد: مجلسی که چهارشنبه وزیر علوم را استیضاح کرد همان مجلسی است که سه روز پیش از آن طرح تحول اقتصادی دولت را با 75درصد آرا تصویب کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بدیهی است که گاهی اوقات دیدگاه مجریان قانون که دولت است با واضعان آن که نمایندگان هستند یکسان نباشد که در این مورد نیز قانون پیش‌بینی راه حل را کرده است.

اگر بنا بر تقابل با دولت بود، استیضاح، خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد 

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شیوه وزیر سابق علوم را نپذیرفتند و آن را مناسب فضای کشور ندانستند اما این نارضایتی چند ماه به طول انجامید و اگر بنا بر تقابل با دولت بود باید اسفندماه گذشته استیضاح وزیر علوم را شاهد بودیم.

بیرانوند چند دور مذاکرات و برپایی جلسات مشترک با وزیر علوم را یادآور شد و گفت: زمانی که پس از همه این مراحل نمایندگان مشاهده کردند مسیر دانشگاه‌ها رو به انحراف می‌رود سرانجام در فضایی بسیار آرام و بدون هیچگونه تعرض به آبروی افراد و حرمت‌شکنی و نیز بدون هیچگونه تعریضی به عملکرد دیگر دستگاه‌های دولتی وزیر علوم را استیضاح کردند.

وی از انتصاب افراد مرتبط با کودتای سال 88 در مناصب مدیریتی حساس در وزارت علوم به عنوان یکی از مهمترین محورهای استیضاح رضا فرجی‌دانا یاد کرد و تصریح کرد: اگر آقای فرجی‌دانا پیش از استیضاح در مورد این افراد دست به اقدامی عملی می‌زد و آنان را برکنار می‌کرد کار به استیضاح نمی‌کشید.

در هیچ استیضاحی دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان نگذاشته بود

وی یکی دیگر از محورهای استیضاح وزیر سابق علوم را فرصت دادن به گروه‌های ضد انقلاب و ضد حاکمیت برشمرد و گفت: تاکنون هیچ استیضاحی در عمر جمهوری اسلامی را شاهد نبودیم که دولت این مقدار برای حمایت از وزیر مربوطه توان بگذارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان هم به این مسئله ورود کردند و یک ماراتن جدی میان موافقان و مخالفان استیضاح برگزار شد که نتیجه آن رأی معنادار مجلس مبنی بر عدم اعتماد مجدد به وزیر سابق علوم بود.

دولت افرادی بی‌طرف را برای رصد خط قرمزهای نمایندگان بگمارد

وی این رأی را حاکی از حساسیت نمایندگان نسبت به هر فردی است که رابطه‌ای با فتنه 88 دارد ذکر کرد و گفت: نمایندگان در آرام بودن فضای دانشگاه‌ها برای پیگیری مسیر اقتصاد مقاومتی و تداوم روند علمی دانشگاه‌ها تأکید داشته و در این موارد هیچگونه تقابلی میان دولت و مسجد نیست.

بیراوند تأکید کرد: البته ما آنچه را به مصلحت بدانیم در تذکرات و نطق‌ها بیان می‌کنیم و از دولت نیز می‌‌خواهیم افراد بی‌طرف را برای رصد نقطه‌نظرات نمایندگان معین کند که یکی از این نقطه‌نظرات که خط قرمز ما نیز هست عدم انتصاب حامیان فتنه88 در جایگاه‌ها و مناصب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها