امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105428
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پاسخ به این پرسش که «مدارس لازم‌التوجه چه مدارسی هستند؟»، اظهار داشت: مدارس لازم‌التوجه، طرحی مربوط به سال 1378 و زمانی است که آقای فانی وزیر آموزش و پرورش فعلی معاون آموزشی وزیر بود، مطرح شد.

وی ادامه داد: این طرح به این شکل است که وقتی در هر منطقه از آموزش و پرورش میانگین عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان را می‌سنجیم، عده‌ای پایین این میانگین هستند و عده‌ای که در این میانگین قرار دارند؛ کسانی هستند که در آخر جدول قرار می‌گیرند که به این‌ها مدارس لازم‌التوجه می‌گوییم.

زرافشان افزود: مدارس لازم‌التوجه، مدارسی هستند که عملکرد تحصیلی آنها نسبت به بقیه مدارس بسیار پایین‌تر است و طرحی که درباره این مدارس بود این است که ما با تغییر برخی از عوامل که مهم ترین آن، تغییر مدیر مدرسه بود، مدیری توانمند ظرف دو تا سه سال مدرسه را از وضعیت نامناسب به شرایط نسبتًا قابل قبول ارتقا می‌داد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در شهر تهران با توجه به وجود حدود هزار مدرسه دولتی و غیردولتی و انواع مدارس؛ 65 مدرسه معدل زیر 10 دارند؛ یعنی اینها مدارس لازم‌التوجه هستند و تنها مسائل آموزشی نیز ملاک مدارس لازم‌التوجه بودن نیست؛ بلکه بعضی از مدارس به دلیل موقعیت جغرافیایی در جایی قرار گرفته‌اند که نیازمند توجه تربیتی نیز است.

وی خاطرنشان کرد: با تقویت نیروهای تربیتی مدرسه و انتخاب مدیر با گرایش تربیتی، چنین مدرسه‌ای را مورد توجه قرار می‌دهیم و در بافت‌های آسیب‌زا مدرسه لازم‌التوجه باید از آسیب‌های اجتماعی نیز جلوگیری کند و در برخی از نقاط مدارس لازم‌التوجه، مدارس لازم‌التوجه تربیتی نیز است.

زرافشان اضافه کرد: به دنبال ایجاد پوشش بیشتر در مدارس لازم‌التوجه هستیم و پروژه‌های کیفیت‌بخشی داریم که با حمایت ما انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در کنار توجه به مدرسه لازم‌التوجه، به دانش‌آموزان آن نیز توجه می‌کنیم و در مدرسه‌ای که دانش‌آموزان عملکردشان زیر میانگین تحصیلی مدرسه است، خدمات ویژه ارائه می‌کنیم تا آنها همپای دانش‌آموزان دیگر تحصیل را انجام دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها