امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105430
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ماکو جلیل جباری صبح امروز در دیدار با حسین فروزان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر اهمیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ماکو جلیل جباری صبح امروز در دیدار با حسین فروزان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر اهمیت تاریخی و طبیعی کاخ موزه باغچه جوق به عنوان تنها کاخ موزه زیبای شمال غرب کشور، اظهار داشت: احیای این کاخ موزه می‌تواند در جذب و توسعه گردشگری منطقه موثر واقع شود.

وی با تاکید بر اینکه امضای تفاهم‌نامه همکاری میراث فرهنگی استان و منطقه آزاد تجاری ماکو به معنی کناره‌گیری این اداره کل از نظارت، حفظ و نگهداری آثار تاریخی نیست، افزود: مالکیت آثار تاریخی بر عهده اداره کل میراث فرهنگی استان بوده و منطقه آزاد ماکو طبق بند الف ماده 112 قانون برنامه پنجم توسعه با نظارت این اداره کل نسبت به مرمت و احیای کاخ موزه باغچه جوق در چارچوب ضوابط و مقررات سازمان میراث فرهنگی و پس از تائید شورای فنی این سازمان اقدام می‌کند.

جباری گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه منطقه آزاد تجاری ماکو ابتدا باید طرح‌های مرمتی و استحکام بخشی بناهای تاریخی را به این اداره کل ارائه کند تا پس از تائید شورای فنی، اقدام به شروع عملیات اجرائی کند.

وی اضافه کرد: تمام عملیاتی که به منظور حفظ و احیای آثار تاریخی توسط منطقه آزاد تجاری ماکو انجام خواهد شد به طور مداوم و مستمر تحت نظارت کارشناسان میراث فرهنگی این اداره کل بوده و نظارت عالیه بر این اقدامات توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است.

انتهای پیام/61008/ت20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار