امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105448
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی بحرینی صبح امروز در دیدار با استاندار و جمعی از مدیران استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی بحرینی صبح امروز در دیدار با استاندار و جمعی از مدیران استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با وجود ظرفیت‌های اقتصادی استانی تاریخی با سوابق مبارزاتی زیادی است و همین تاریخچه موجب شده هم اکنون این استان یک استان شناخته شده در عرصه بین‌الملل باشد.

وی افزود: وجود نیروگاه اتمی بوشهر و تاسیسات عظیم پارس جنوبی موقعیتی بین‌المللی برای این استان فراهم کرده است.

سفیر ایران در اتیوپی خاطر نشان کرد: با وجود این همه ظرفیت تلاش می‌کنیم از پتانسیل‌های استان بوشهر در اتیوپی بهره‌مند شویم به همین دلیل موضوع خواهرخواندگی بوشهر و هرار در دستور کار قرار می‌گیرد.

بحرینی ظرفیت‌های اتیوپی را قابل توجه دانست و گفت: 80 میلیون هکتار اراضی کشاورزی بخشی از ظرفیت‌های اتیوپی است که باید این ظرفیت‌ها را بیش از پیش منعکس کنیم.

سفیر ایران در اتیوپی با بیان اینکه نبود صنایع فرآوری در بخش کشاورزی در اتیوپی یک فرصت برای ایران است گفت: شرایط سرمایه‌گذاری در اتیوپی مناسب است به طوری که اراضی کشاورزی با آب به مدت 99 سال در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد.

بحرینی با اشاره به رشد 11 درصدی اقتصادی اتیوپی خاطر نشان کرد: خواهرخواندگی بوشهر و هرار می‌تواند این فرصت را برای ایران فراهم کند تا از طریق بوشهر اقدام به صادرات کالاهای مختلف کند.

بحرینی گفت: یک سد بزرگ در اتیوپی به 45 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق دارد در حال ساخت است و چهار شرکت ایرانی هم در این کشور فعال هستند.

سفیر ایران در اتیوپی با اشاره به ظرفیت‌های این کشور آفریقایی برای صادرات برق خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سالانه جمهوری اسلامی دو نمایشگاه بزرگ در اتیوپی بر پا می‌کند استان بوشهر هم می‌تواند در این نمایشگاه حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: وجود مساجد تاریخی و موزه‌های فرهنگی قدیمی در شهر هرار فرصت خوبی است تا با استان تاریخی بوشهر زمینه خواهرخواندگی ایجاد شود.
انتهای پیام/66006/س40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها