امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105456
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
عبدالحمید احمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: من روزنامه‌نگار ورزشی هستم و در این عرصه فعالیت‌های خوبی داشته‌ام. وی بیان ...

عبدالحمید احمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: من روزنامه‌نگار ورزشی هستم و در این عرصه فعالیت‌های خوبی داشته‌ام.

وی بیان داشت: باید تاکید کرد، رسانه‌ها نقش مهمی برای توسعه ورزش دارند همه ما در یک هدف مشترک هستیم و آن هم توسعه ورزش است، یک حرکت هم‌افزا با اتکا به همه ظرفیت‌ها نتیجه‌بخش می‌شود، همه بخش‌ها باید دست‌به‌دست هم دهند تا چرخ ورزش بچرخد و گام‌های ورزش بلندتر از قبل  برداشته شود، رسانه‌ها در مسیر توسعه ورزش و قرار گرفتن ورزش در مسیر اصلی نقشی تاثیرگذار و موثر دارند.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: رسانه‌ها فقط نقش اطلاع‌رسانی ندارند، رسانه‌ها امروزه با  نقش‌های تحلیلی، کارشناسانه، ارزیابی عملکرد و  انتقادی که دارند، می‌توانند به مدیران کمک کنند تا مسئولان از این طریق همه زوایا، مشکلات و تنگناها را بهتر ببینند.

احمدی ادامه داد: در این بین رسانه‌ها می‌توانند با در پیش گرفتن این مسیر برای انعکاس مسائل و مشکلات پیش روی مدیران به مسئولان بالادستی خود نقش مهمی را بر عهده داشته باشند و یا بازتاب‌دهنده مطالبات و نیازهای جامعه ورزش باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه و مسیر درستی برای آغاز حرکتی نو در ورزش کرمان تدوین و ارائه شده است، گفت: شخص اول استان کرمان در این برنامه نقش مهمی را ایفا می‌کند، استاندار کرمان به ورزش نگاه مثبت دارد و امیدوارم با رسانه‌ای شدن برنامه‌ای که برای ورزش استان تدارک دیده شده است، کرمان با اتکا به همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در بعد ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیرساخت‌ها عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشد و پاسخ خوبی به نیازهای جوانان و علاقه‌مندان ورزش دهد.

ضعف مدیریت و برنامه‌ریزی  ورزش کرمان را متزلزل کرده است

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه به سئوالی درباره جایگاه ورزش استان کرمان در کشور اینگونه پاسخ داد: رتبه ورزش کرمان بسیار بالاتر از آن چیزی است که اکنون کرمان در آن قرار گرفته است و براساس شاخص‌های مورد توجه وزارت ورزش رتبه ورزش کرمان مناسب نیست و کرمان هم‌اکنون در گروه دوم تقسیم‌بندی رتبه‌های استان‌ها و در مکان  هشتم این تقسیم‌بندی جای گرفته است.

احمدی تصریح کرد: البته به نظر من ورزش کرمان به لحاظ مدیریت و برنامه‌ریزی نتوانسته است، قابلیت‌ها را آنچنان که موجود است، فعال کند، امیدوارم  با نگاه حمایتی استاندار کرمان و برنامه‌های محمودی‌نیا مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، ورزش کرمان با صعود در رتبه‌بندی استان‌ها از گروه دوم به گروه اول صعود کند و در این میان در بین استان‌های با امتیازات بالا جای گیرد.

به نظر می‌رسید  وزارت ورزش و جوانان است که با تهیه لیست متشکل از مافیای فوتبال کشور قصد کنار گذاشتن این عده از فوتبال را دارد، اما  احمدی که تلاش زیادی داشت تا به صراحت از پاسخ‌گویی به این سئوال بپرهیزد در نهایت با طرح برخی موضوعات ادامه داد: نباید بر روی واژه مافیا تاکید کرد، زیرا طرح این عنوان می‌تواند چهره منفی را از فوتبال ما به نمایش بگذارد و آن وقت است که ما با استفاده از این واژه فوتبال خود را دچار سیاه‌نمایی کرده‌ایم، البته نمی‌خواهم بگویم در فوتبال ما مشکل و معضلی وجود ندارد.

احمدی گفت: گستردگی و پیچیدگی فوتبال، حرفه‌ای شدن و پرداخت‌های مالی زیاد، عدم وجود ضوابط و مقررات و همچنین حضور افرادی در فوتبال که به دنبال کسب شهرت و سود از کنار فوتبال هستند موجب شده است تا فوتبال ما دچار آفت‌ها و فساد شود.

وی تصریح کرد: برخی برای اینکه در فوتبال مطرح شوند، اقداماتی انجام داده‌اند که تنها فوتبال از این اقدامات متضرر شده است، به نظر من موضوعی که همواره در ورزش حرفه‌ای مطرح بوده است، حفظ ورزش از آلودگی‌ها است، آلودگی‌هایی که همیشه ورزش را با آسیب‌هایی روبه‌رو کرده‌اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: این نکته را می‌پذیریم و قبول دارم که در فوتبال ما به دلیل نبود مقررات مناسب و ضوابط و آیین‌نامه دچار مشکلاتی شده‌ایم که در نهایت فوتبال از این مسائل و موضوعات لطمه خورده است، همه آنهایی که در فوتبال مسئولیت دارند، مدیر، مربی، بازیکن، عوامل اجرایی، داوران و رسانه‌ها باید بیش از هر چیز مسئولیت خود را در قبال فوتبال سالم و پاک بدانند و در این بین از هر آنچه که سلامت فوتبال را تهدید می‌کند، دوری کنند.

احمدی افزود: به نظر من سرایت بیشتر مشکلات، معضل‌ها و آسیب‌‌ها به ورزش منجر به ورود دستگاه‌های قضایی امنیتی و اطلاعاتی به فوتبال خواهد شد و این موضوع موجب می‌شود تا ورزش از دست فوتبالی‌ها خارج شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا چنین لیستی در وزارت ورزش و جوان وجود دارد، گفت: نیاز به تهیه  لیست نیست همه کسانی در فوتبال دستی بر آتش دارند، اسم این افراد را به خوبی می‌دانند.

بحث ازدواج با پرداخت وام حل و فصل نمی‌شود

اما معاون وزارت ورزش و جوانان در ادامه پیرامون سئوالی در مورد سیاست‌های این وزارتخانه برای ترغیب جوانان به امر ازدواج گفت: بحث ازدواج صرفا از طریق پرداخت یک وام حل و فصل نمی‌شود، برای رونق ازدواج در کشور باید زمینه‌های آن را ایجاد کنیم.

احمدی عنوان کرد: اگر آمار ازدواج افزایش پیدا کند و از سوی دیگر آمار طلاق‌ها افزایش یابد این ازدواج‌ها بی‌ثمر و شکست‌خورده تلقی می‌شوند، در حال حاضر در بسیاری از کلان‌شهرهای ما آمار طلاق افزایش زیادی داشته است.

وی ادامه داد: به عقیده من برای رونق ازدواج در کشور باید به فکر توسعه زمینه‌های فرهنگی و اقتصادی باشیم، 23 نهاد در کشور در زمینه جوانان مسئولیت دارند که وزارت ورزش و جوانان مسئولیت هماهنگی امور را بر عهده دارد، همه مسئولین باید در این باره احساس مسئولیت کنند و با حضور در میدان عمل با وزارت ورزش تعامل کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوان موضوع پرداخت وام ازدواج رفع شده است، اما مسئله مهم ازدواج نیازمند پیگیری مباحث مهمی در حوزه‌های فرهنگ، اشتغال ، اقتصاد و اجتماع است و تنها با پرداخت یک وام نباید انتظار رونق ازدواج را در کشور داشت.

تشکل‌های مردم‌نهاد بهترین پل ارتباطی برای انعکاس مشکلات مردم

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در ادامه به سئوالی درباره سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد پاسخ داد و سیاست دولت شخص حسن روحانی رئیس جمهور را مبتنی بر توسعه فعالیت‌ها و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در امورات دانست.

احمدی اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌ها بهترین پل ارتباطی برای انعکاس مسائل مردم و پیگیری آنها هستند و دولت هم می‌تواند به واسطه پیگیری‌های این تشکل‌ها و سازمان‌ها مسائل و مشکلات مردم را رفع کند.

وی افزود: مسئولیت اصلی صدور مجوز فعالیت سمن‌ها با وزارت کشور است، رویکرد دولت در زمینه فعالیت این تشکل‌ها رویکرد کاملا تسهیلی است، دولت اعتقاد دارد، امور کشور به تنهایی رفع شدنی نیست و  باید زمینه‌های  مشارکت تشکل‌های غیردولتی به‌ویژه بخش‌هایی فراهم شود که حرکت و جوشش از دل مردم است.

فرهنگی؛ عنوان زائد پیشوند باشگاه‌ها است 

احمدی همچنین درباره نهادینه شدن کار فرهنگی در باشگاه‌های ورزشی نیز صحبت‌های قابل توجهی داشت، وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا باشگاه‌ها برخلاف یدک کشیدن پیشوند و یا پسوند فرهنگی نتوانسته‌اند برای ترویج و توسعه فرهنگ اقدامات مناسبی در حوزه ورزش از خود برجای گذارند، اظهار داشت: خود ورزش یک فرهنگ است و برگزاری مسابقات ورزشی به معنی ترویج فرهنگ است.

وی تصریح کرد: عنوان فرهنگی به نظر من یک عنوان زائد است و باشگاه‌ها بیایند و عنوان کنند ما اصلا به‌دنبال کار فرهنگی نیستیم، بنده اعتقاد دارم هرچه در ورزش به عنوان فعالیت، رویداد و اقدام هست، یک  کار فرهنگی است و این‌ها همه فی‌نفسه برای ما پیامدهای فرهنگی دارد، ورزش تاثیرگذاری‌های فرهنگی فردی و اجتماعی دارد.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان افزود: هر ورزشکاری وارد فضای ورزش می‌شود، آموزه‌های فرهنگی زیادی را در ورزش فرا می‌گیرد، سختکوشی، صداقت، احترام، اعتماد و تلاش، همه ارزش‌های فرهنگی هستند.

احمدی عنوان کرد: شما ببینید، ورزش در بعد اجتماعی تاثیرات فرهنگی فراوانی دارد، باشگاه‌های بزرگ دنیا  و چهره‌های حرفه‌ای و مطرح پیام‌های فرهنگی موثری را به واسطه ورزش برای جامعه صادر می‌کنند، زیرا ورزش قدرت تاثیرگذاری و قدرت نفوذ بالایی دارد.

وی بیان داشت: در باشگاه‌های ورزشی ما به مسائل تربیتی، فرهنگی و آموزشی کمتر توجه می‌شود در حالی که این مسائل از مهمترین وظیفه باشگاه‌ها است به نظر من مسائل فرهنگی باید در اولویت همه امور در باشگاه‌های ورزشی باشد.

آیین‌نامه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها در دست تدوین است

اما معاون وزارت ورزش و جوانان درباره موضوع حضور بانوان در برخی رشته‌ها ورزشی در ورزشگاه‌ها نیز با اشاره به اینکه بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از مدتی قبل مطرح شده است، گفت: بلاتکلیفی در سال‌های اخیر همواره در مورد حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود داشته است.

احمدی ادامه داد: برخی بانوان که از عوامل اجرایی مسابقات ورزشی بودند در هنگام برگزاری مسابقه در سالن حضور داشتند و از حضور برخی ممانعت می‌شود که این مسئله کم‌کم به یک معضل و تعارض بدل شد.

وی افزود: مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها  تنها در حیطه اختیارات وزارت ورزش  نیست، نهادهای دیگری هم در این موضوع دخیل هستند، ما باید بتوانیم، مقررات و دستورالعمل‌هایی را وضع کنیم تا با رعایت ارزش‌های اعتقادی و فرهنگی و همچنین تامین نیاز علما و مراجع دینی بتوانیم این معضل را رفع کنیم تا در نهایت مسئله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از وضعیت بلاتکلیفی خارج شود.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: آیین‌نامه طرح ورود بانوان به ورزشگاه‌ها اکنون در دستور کار وزارت ورزش قرار گرفته است، امیدوارم بتوانیم با هماهنگی نهادهای مسئول زمینه حضور بانوان در برخی رشته‌های ورزشی را در سالن‌ها و ورزشگاه‌ها فراهم کنیم.

انتهای پیام/80011/ذ40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار