امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105476
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌به نقل از شبکه المیادین، سمیح القاسم یکی از سه ضلع شعرای مقاومت فلسطین روز سه شنبه دعوت حق را لبیک گفت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌به نقل از شبکه المیادین، سمیح القاسم یکی از سه ضلع شعرای مقاومت فلسطین روز سه شنبه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. القاسم به همراه محمود درویش و معین بسیسو از جمله شعرای جبهه مقاومت فلسطینی محسوب می شدند.

در مراسم خاکسپاری این شاعر مقاومت علاوه بر مردم فلسطین شخصیت های هنری و سیاسی نیز حضور داشتند.

وطن القاسم فرزند سمیح القاسم در این مراسم طی سخنانی گفت:‌ پدرم دارای شخصیتی ساده اما قلبی بزرگ بود. در نزد او یک کودک با یک شخصیت سیاسی برجسته تفاوتی نداشت . او مرد وطن و حامی مبارزه علیه اشغالگری بود. این را می شد در قصیده ها ،‌شعرها و نثر های او دید.

در جریان مراسم خاکسپاری سمیح القاسم هیاتی نیز از بلندیهای جولان سوریه حضور داشتند. سمیح القاسم پس از اشغال بلندیهای جولان سوریه در سال 1967 توسط رژیم صهیونیستی شعرهای متعددی در تهییج مردم این منطقه برای مبارزه با صهیونیست‌ها سرود.

القاسم در سن 75 سالگی و پس از تحمل رنج بیماری سرطان ندای حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. با مرگ القاسم سه ضلع شعرای مقاومت – درویش ،‌بسیسو و القاسم - نیز به یادها سپرده شد.

انتهای پیام /

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها