امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105498
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فدریکا موگرینی» وزیر امور خارجه ایتالیا در گفت‌وگو با روزنامه «لارپوبلیکا» از همکاری کشورش با همه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فدریکا موگرینی» وزیر امور خارجه ایتالیا در گفت‌وگو با روزنامه «لارپوبلیکا» از همکاری کشورش با همه بازیگران مهم منطقه خاورمیانه و لزوم متوقف کردن گروه ترویستی داعش سخن گفت.

وی با اشاره به لزوم ایجاد توازنی جدید در منطقه خاورمیانه گفت: «ما از قبل با همه بازیگران عرصه خاورمیانه، از ایران و ترکیه تا کشورهای خلیج (فارس) در حال تعامل بوده‌ایم.»

موگرینی هم‌چنین گفت که ایتالیا به دورنمای گسترده‌تری از خاورمیانه چشم دوخته که در آن، توازن جدیدی در منطقه خاورمیانه و با همکاری همه بازیگران مربوطه برقرار شده باشد.

وی هم‌چنین گفت: «ایتالیا از قبل به دلیل روابط خوب با همه بازیگران منطقه، نقش برجسته‌ای در اروپا داشته است. الان مهم‌ترین مسئله، جلوگیری از گسترش داعش و حمایت از غیرنظامیان در برابر حملات این گروه است.»

وی هم‌چنین در خصوص روابط ایتالیا و تهران گفت که تاکنون چندین نوبت در خصوص تحولات منطقه با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران گفت‌وگو کرده است.

وی در پایان یادآور شد که آقای ظریف بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، در ماه میلادی سپتامبر امسال به ایتالیا سفر خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار