امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105501
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به تازگی نقشه‌ای از جدیدترین وضعیت میدانی و امنیتی حاکم بر منطقه «غوطه شرقی» دمشق منتشر ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به تازگی نقشه‌ای از جدیدترین وضعیت میدانی و امنیتی حاکم بر منطقه «غوطه شرقی» دمشق منتشر شده که در آن مناطق تحت کنترل ارتش سوریه و مناطق در تصرف گروه‌های مسلح تروریستی و همچنین مناطق درگیری میان دو طرف را نشان می‌دهد.

در این نقشه رنگ قرمز نشان دهنده مناطق تحت کنترل ارتش سوریه

رنگ سبز مناطق تحت تصرف گروه‌های مسلح تروریستی

و رنگ آبی مناطق رویارویی و درگیری میان دو طرف را نشان می‌دهد.

 

 

غوطه دمشق، منطقه‌ای است که از شرق و غرب و جنوب شهر را دمشق را فراگرفته و از حیث اداری و استانی تابع دو استان دمشق و ریف دمشق است و در واقع دشتی گسترده و وسیع پوشیده از باغ‌ها و بوستان‌های میوه است و از جمله سرسبزترین و حاصلخیزترین مناطق جهان به شمار می‌آید.

درباره سرسبزی و حاصلخیزی منطقه غوطه تنها کافی است که گفته شود، از این منطقه در کتاب «عجایب و شگفتی‌های کشورها» و از آن تحت عنوان یکی از بهشت‌های روی زمین یاد شده است.

منطقه غوطه دمشق به دو بخش غوطه شرقی و غوطه غربی تقسیم می‌شود.

غوطه غربی دمشق از تنگه «ربوه» دمشق آغاز می‌شود و با امتداد به سمت غرب و جنوب مناطق اطراف مزه و کفر سوسه و داریا و ببیلا و صحنایا و الأشرفیة و سبینه را در برمی‌گیرد.

اما غوطه شرقی از شهر دوما آغاز می‌شود و به سمت شرق و جنوب امتداد می‌یابد و اطراف شهر دمشق را با بوستان‌ها و باغ‌های سرسبز را در برمی‌گیرد که مهمترین آنها شهرها و شهرک‌هایی مانند جرمانا و ملیحه و عقربا و حزّه و کفربطنا و عربین است.

این منطقه هم اکنون یکی از مهمترین کانون‌های عملیاتی ارتش سوریه است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها