امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 105509
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه با انتشار یادداشتی در روزنامه «واشنگتن‌پست»، مردم و جناح‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه با انتشار یادداشتی در روزنامه «واشنگتن‌پست»، مردم و جناح‌های سیاسی عراق را به اتحاد دعوت کرده و نوشته است که گروه تروریستی «داعش» شکست‌ناپذیر نیست.

وی با اشاره به روند برگزاری انتخابات در عراق و نهایتا تعیین «حیدرالعبادی» به عنوان مأمور تشکیل کابینه عراق، نوشته است: «این گام‌ها معنادار هستند، چراکه نشان می‌دهند عراقی‌ها دارند متوجه می‌شوند که باید بر اختلافاتشان غلبه کنند. و اینکه وقتی این کار را انجام دهند، موفق می‌شوند، نه فقط در متحد کردن کشور، بلکه در شکست دادن «داعش».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه حتی در نبود تهدید داعش، ابقای تمامیت عراق نیازمند اتحاد مردم این کشور است، نوشته است: «موفقیت عراق در گرو کوتاه آمدن همه جناح‌های عراقی و تشکیل دولتی جدید در بغداد است که بتواند به نیروهای تمام جمیعت‌های عراقی، پاسخ دهد.»

وی تشکیل تشکیل کابینه جدید «در  کوتاه‌ترین زمان ممکن» را خواستار شده و ادامه داده است: «ما همچنین همسایه‌های عراق را به خودداری از تشدید اختلافات فرقه‌ای که به نفع داعش است، و به جای آن استفاده از چالش مشترک کنونی به عنوان فرصتی برای آغاز فصلی جدید در روابط با عراق و یکدیگر، تشویق می‌کنیم.»

بایدن که در سال 2006 نظریه فدرالی شدن عراق را مطرح کرده بود، در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: «رویکرد دیگری که در حال ظهور است، «فدرالیسم کاربردی» تحت قانون اساسی عراق است که می‌تواند تقسیم درآمد منصفانه برای تمامی استان‌ها را تضمین کرده و ساختارهای امنیتی محلی نظیر گارد ملی را برای محافظت از جمعیت شهرها و روستاها ایجاد کرده و فضا را از داعش گرفته و در عین حال تمامیت سرزمینی عراق را حفظ کند.»

وی می‌افزاید: «داعش به هیچ‌وجه شکست‌ناپذیر نیست. ایدئولوژی این گروه از سوی اغلب عراقی‌ها رد شده است... در حالی که عراقی‌ها اتحاد برای رویارویی با داعش را آغاز کرده‌اند، ما هم باید برای این کار آماده باشیم. ما به رایزنی نزدیک با کنگره در مورد راهبردمان در عراق و منطقه برای رویارویی با داعش و تامین امنیت مردم خود، ادامه می‌دهیم. این امر چالشی بلندمدت خواهد بود. این چیزی است که شرکای ما در سرتاسر جهان، با حمایت ما، چاره‌ای ندارند جز رویارویی با آن و پیروزی بر آن، که از عراق شروع می‌شود.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها